השתלת שיער

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים לפני שיהיה מאוחר מדי!
תקציר המאמר - תוכן עניינים

כמעט שני שליש מהאוכלוסייה סובלת מסוג של התקרחות ודלילות בשיער. היום, בעידן בו האסתטיקה חשובה לנו והמודעות לה רק הולכת וגוברת,  גובר הצורך בפיתרון להתקרחות ונשירת שיער. אחד הפתרונות הקיימים היום להתקרחות ודלילות השיער היא בהשתלת שיער. בישראל, יותר מ – 1,000 אנשים, רובם גברים, עוברים השתלת שיער מידיי שנה.

מהי השתלת שיער?

ישנן מספר שיטות להשתלת שיער:

  • חיתוך רצועת עור והשתלתה באזור שבו מעוניינים לבצע את ההשתלה.
  • השתלת זקיקה – השיטה המקובלת להשתלת שיער היא לקיחת זקיק שיער מעורף הראש ולהשתיל אותו באזור הסובל מהתקרחות. זקיקי השיער שמושתלים באזור הקירח נקלטים בהדרגה וגורמים לצמיחה וגדילה טבעית של שיער. השתלת השיער נחשבת להליך בטוח והתוצאה המתקבלת היא במראה שיער טבעי ומלא.

השתלת שיער מתאימה לאנשים אשר סובלים מהתקרחות וכן שיער דליל. לרוב, הגורמים לנשירת שיער הינם תוצאה ישירה של הורמונים, אבל ישנם גם משתנים חיצוניים, כמו מחלה, עישון, מתח, תסרוקות שפוגעות בטיב השערה וכן תזונה לקויה.

חשוב לדעת, כי רק 60 אחוז מהסובלים מהתקרחות ומעוניינים בהשתלת שיער נמצאים מתאימים להליך זה. על המטופל להיות בעל שיער שופע באזור העורף ולהיות מודע כי לאחר ההשתלה, לרוב, לא תתקבל תוצאה של בלורית מתנפנפת. לקבלת הצעה ויעוץ ראשוני חינם בנושא – השתלת שיער באתר אלישע מדיקל – פורטל המתמחה בכל נושא השתלת שיער לגברים ולנשים.

איך מתבצעת השתלת שיער?

ראשית, המטופל עובר בדיקות דם, על מנת לראות כי אכן מצבו הבריאותי טוב בטרם ניגשים להליך ההשתלה. על המטופל להימנע משתיית אלכוהול, עישון ושימוש בסמים, אשר עלולים לפגוע בהליך קליטת הזקיקים. כמו כן, יקבל המטופל אנטיביוטיקה על מנת למנוע מצב של זיהום ויהיה עליו לצום כשלוש שעות בטרם תחילת הפרוצדורה של ההשתלה.

השתלת השיער אורכת בדרך כלל כשלוש שעות ובמהלכה מוסרים זקיקי השיער או רצועות העור ומושתלים באזורים בראש בהם מעוניין המטופל שייקלט השיער. לעיתים יהיה צורך רק בטיפול אחד, אך ישנם מקרים בהם נזקקים לארבעה טיפולי השתלה, בהתאם לסוג שיער וצפיפות.

החלמה מהשתלת שיער

עוד באותו היום יכול לשוב המטופל לשגרת חייו הרגילה. לאחר כעשרה ימים ישוב המטופל על מנת להסיר את התפרים ולבצע בדיקה של המקום. לעיתים, תיתכן נפיחות באזור ויופיעו סימנים קטנים של פצעים, אשר ינשרו מעצמם לאחר כשבוע בערך. חשוב מאוד לאחר השתלת שיער להימנע מחשיפה לשמש ומפעילות ספורטיבית במשך כחודש.

בערך כחודשיים עד שלושה חודשים לאחר ההשתלה יתחיל לצמוח שיער באזור שעבר השתלה. השיער יראה טבעי לחלוטין וישתלב עם השיער המצוי על הראש בצורה אחידה. התוצאה הסופית של הליך השתלת השיער ניתן יהיה לראות כמעט כשנה לאחר הטיפול.

השתלת שיער – מחירים

הליך השתלת שיער מתבצע אצל מומחים בתחום אשר עברו הכשרה מתאימה, לעיתים בבתי חולים מוכרים ובקליניקות של טיפולים אסתטיים ומרפאות פרטיות. טווח המחירים נע בין 2,500 דולר ל – 5,000 דולר, בהתאם לסוג ההשתלה וכמות הזקיקים שיש להשתיל.

המחיר נקבע לרוב על פי מחיר לכל זקיק כפול הזקיקים שיש להשתיל. חשוב מאוד לבדוק כי אכן עוברים את הטיפול אצל רופא שעבר התמחות בתחום. כמו בכל טיפול אסתטי, אל תתפתו למחירים זולים מידיי. בחירה של מנתח חסר ניסיון תשפיע באופן ישיר על התוצאה של מראה השיער ועל אופן קליטת השיער המושתל.

השתלת שיער נחשבת היום לאחת הדרכים המקובלות לפיתרון של התקרחות ודלילות שיער, על אף הפרסומים הרבים לתוצאות מדהימות, חשוב לדעת כי התוצאה היא פונקציה של המציאות בשטח, ועל כל אחד תתקבל תוצאה שונה בהתאם למצב השיער והצפיפות.

אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער
אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער

מתמחה בפתרונות שיער ותוספות שיער רפואיות ומתקדמות באיזור הצפון. עם ניסיון של כ-23 שנה בתחום התוספות השיער.
המרפאה מנוהלת על ידי אבי אפללו, שמאחוריו, צוות עובדים המקצועי והמיומן אשר מקפידים להעניק לכל אחד מלקוחותינו שרות מקצועי ואדיב ו

מאמרים לקריאה נוספת
074-7765927
השתלת שיער בטורקיה? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!