התקרחות גברים

השתלת שיער בטורקיה? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם!

קרחת גברית, או בשמה הלועזי, אנדרוג'נטיק אלופציה (Androgenetic Alopecia) היא תוצאה של נשירת שיער שיכולה לנבוע מגורמים גנטיים ומהשפעות הורמונאליות. הקרחת הגברית תבוא בדרך כלל לידי ביטוי באמצעות של דלילות שיער באזור המפרצים, כלומר, בקדמת הקרקפת או באזור הקודקוד ובמשך הזמן תתפשט לחלקים נוספים באזור הקרקפת ותעטר את רוב הראש.

קרחת

על ראש של שיער גדלות כ 100 – 150 אלף שיערות. על כל סנטימטר מרובע על ראשנו יש כ- 300 שיערות שכל אחת צומחת מתוך זקיק אשר חבוי מתחת לקרקפת. השיער צומח בממוצע של סנטימטר אחד לחודש. אחת לשנתיים עד שש שנים מתחלף שיער ראשו של גבר שאינו מקריח.

מחזור ההתפתחות של השערה מתחלק לשלושה שלבים:

  • אנאגן – שלב הגדילה של השערה בו היא צומחת מתוך הזקיק עד שמגיעה לאורכה הקבוע.
  • קטאגן – שלב המנוחה של השערה בו נעצרת הצמיחה.
  • טלוגן – השערה מחוברת באופן חלש לזקיק ולאחר זמן מה היא נושרת או נבעטת מתוך הזקיק כאשר ממנו צומח שיער חדש.

במצב רגיל כ- 100 שיערות נושרות ביום ובמקומן 100 שיערות צומחות. במצב של התקרחות, זקיקי השיער מתנוונים ומתים ומתוכן לא צומחות יותר שיערות וזוהי בעצם הקרחת.

סיבות להתקרחות גברית

מה שקובע האם הגבר יקריח או לא הוא לרוב הקידוד הגנטי שיכול לעבור מהגנים של האם או מהגנים של האב. הגורם העיקרי להתקרחות אצל גברים הוא האנזים 5 אלפא- רדוקטאז. כאשר יש פעילות יתר של האנזים הוא גורם לעלייה בפעילות של ההורמון דרוטסטוסטורון אשר גורם לניוון של זקיק השיער.

במדינת ישראל יש הרבה גברים קירחים, דבר המאשש את הסברה כי גברים יהודים נושאים את הגן הגורם להתקרחות. תופעה חדשה שקיימת במדינת ישראל היא שגיל הגברים שמתחילים בתהליך התקרחות נעשה צעיר יותר עם השנים. רופאים קושרים את התופעה הזו למזג האוויר ששורר במדינה, הגורם לכך שהגן מתחיל לתת את אותותיו מוקדם יותר מבעבר. גם שימוש בטלפונים סלולאריים ותזונה לא בריאה עלולה לעורר את הגן להתחיל לפעול.

טיפולים להתקרחות גברית

שנים מנסים גברים להסתיר את הקרחת שלהם, אם על ידי חבישת כובעים ואם על ידי פאה נוכרית, שהייתה פופולארית בשנות ה- 80. שיטת ה"חיסכון והלוואה" היא דבר שמקובל גם בתחום הקרחת, כאשר בשיטה זאת, גברים נוהגים להסתרק באופן שיסתיר את העובדה כי הם מתקרחים. אחרים יאמרו כי קרחת היא סקסית ויתהלכו איתה בגאווה, אך בסופו של דבר, כאשר הגברים מתחילים להקריח הם יכולים למצוא עצמם מדוכאים ופגועים.

הרבה יותר פשוט לנסות ולמנוע את תופעת ההתקרחות כמו תרופות לנשירת שיער, טיפולים טבעיים כמו טיפול בדקל ננסי, ויטמינים, עיסויים בקרקפת, משחות וסרומים ואפילו הקפדה על תזונה והימנעות מקופאין וסיגריות, אך ברגע שהקרחת השתלטה על כל הקרקפת כבר לא נותר לעשות הרבה בכדי להילחם בה. הרפואה האסתטית, מזה כעשרים שנה, מנסה לפתור את בעיית הקרחת באמצעות השתלת שיער.

השתלת שיער נעשית על ידי לקיחה של שיער מהעורף והשתלתו באזור הקרקפת. השתלת שיער היא פעולה כירורגית אשר מבצעים בהרדמה מקומית. התוצאה הסופית נראית לעין כמעט כשנה לאחר הטיפול וברוב המקרים כ- 95 אחוז מהשיער שהושתל ייקלט בקרקפת.

אופציה חדשה יחסית לטיפול בהתקרחות היא מסרק לייזר אשר אמור לשפר את הצפיפות של השיער על הראש ולגרום לצמיחה של שיער חדש. כמו כן, ישנם כדורים שונים אשר אמורים לעצור את תופעת נשירת השיער, ההתקרחות, אך במקרה והקרחת כבר קיימת, ספק אם הם יועילו בשלבים המתקדמים שלה.

ראו גם:
מחקר: קירחים בעלי סיכון גדול יותר להתקפי לב

Table of Contents
יצחק אשכנזי
Read More
אחרי המון ניסיונות וטיפולים השארתי את הפרטים שלי כאן באתר, ותוך זמן קצר חזרו אליי עם נכונות גדולה לסייע! תוך זמן קצר התחלתי טיפול שהוכיח את עצמו והיום המצב השתפר משמעותית! ממליץ בחום לא לפספס את ההזדמנות
אלונה שכטר
Read More
היי, רציתי להודות לכם על השירות המסור והסיוע. אני בת 50, לאחרונה שמתי לב שהשיער שלי החל לנשור בכמויות גדולות ולא הבנתי מה הסיבה, מאז שהחברה כאן יצרו איתי קשר, הסבירו לי, ועוזרים לי לחפש פתרונות אני כבר מרגישה טוב יותר ויש סימנים של שיפור. תודה!
Previous
Next

ניהול כאב לאחר ניתוח בריאטרי: הבנה והקלה על אי נוחות

ניתוח בריאטרי הוא דרך יעילה להשיג ירידה משמעותית במשקל עבור אנשים הנאבקים בהשמנה. בעוד שההליך מציע יתרונות בריאותיים רבים, חשוב להבין שעשויות להיות כמה תופעות לוואי הקשורות אליו. תופעת לוואי נפוצה אחת שחולים עלולים לחוות לאחר ניתוח בריאטרי היא נשירת שיער. 

למאמר המלא »

הבנת הקסם: מדוע אנשים בוחרים לאבד שיער?

בכל הנוגע לטיפוח אישי, ישנה מגמה מרתקת שצצה בשנים האחרונות – אנשים שמחפשים באופן אקטיבי דרכים לנשיר שיער. בעוד נשירת שיער קשורה לעיתים קרובות להזדקנות או למצבים רפואיים, מספר הולך וגדל של אנשים בוחרים בנשירת שיער מכוונת.

למאמר המלא »

הבנת נשירת שיער נפוצה אצל קשישים: סיבות ופתרונות

נשירת שיער היא בעיה שכיחה איתה מתמודדים אנשים קשישים, והיא יכולה להוות סיבה לדאגה עבור רבים. ככל שאנשים מתבגרים, הם עלולים להיתקל בבעיות רפואיות שונות, כגון בעיות ראייה ושמיעה. אמנם נשירת שיער עשויה לא להיות מצב מסכן חיים, אך היא עלולה להשפיע באופן משמעותי על ההערכה העצמית והרווחה הכללית של האדם.

למאמר המלא »
074-7765927
השתלת שיער בטורקיה? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!