טיפול אלטרנטיבי לנשירת שיער

תקציר המאמר - תוכן עניינים

נשירת שיער היא תופעה שבאה כתסמין לרוב, בעקבות בעיות בריאותיות שונות המתעוררות בגופנו, או חוסרים שונים של תזונה, מינרלים או ויטמינים, שגוררים בעקבותיהם נשירת שיער. היכולת שלנו לאבחן את הסיבה שמובילה לבעיית נשירת שיער אצל אדם מסוים, היא מגוונת, וכוללת בדיקות רבות, או ניסוי וטעייה של טיפולים שונים על פי אבחנות שונות ותשאול.

נשירת שיער הינה בעיה רווחת מאוד בקרב האוכלוסייה, בעיקר בשל הצטברות סיבות רבות ושונות בחברה המודרנית, שכולן מובילות לתוצאה הסופית שהיא נשירת שיער. המתח הרב השורר בכל פלח באוכלוסייה בשל סיבות שונות, אם של פרנסה, שאפתנות או מרוץ אחר הישגים וסיפוק יצרים שונים, גורר דלדול של מאגרי ויטמיני B למשל, שמובילים בהכרח לנשירת שיער.

תזונה לקויה המורכבת לרוב מג'אנק פוד, מזון מתועש ומעובד וכיוצא בכך, גורר בהכרח חוסר של ויטמינים ומינרלים הנהרסים בבישול יתר וכן תוספת של חומרים אחרים שאינם מוסיפים הרבה בריאות, ומובילים גם הם לנשירת שיער.

נשירת שיער – הטיפול האלטרנטיבי

קיימים טיפולים אלטרנטיבים רבים לנשירת שיער אשר חלק מתמקד במניעה וחלקם בתופעה עצמה.

כאמור קיים קשר בין שינויים בשיער ובעיות בריאותיות, ביניהם נשירת שיער, שינוי צבע שיער ועוד. הטיפול האלטרנטיבי לנשירת שיער הוא מגוון מאוד, ולרוב כולל שימוש בצמחי מרפא, טיפול בדקל ננסי אשר ידוע כיעיל במניעת נשירת שיער, תוספי תזונה להשלמת החוסרים וכן שינויים בתזונה הכוללת.

שינויים רווחים שניתן לעשות בתפריט היומי הוא תוספת של פירות וירקות רבים, המכילים שלל ויטמינים ומינרלים, דוגמת אבץ, סיליקה וויטמינים מסיסים בשומן, שמועילים לבריאות השערה ואיזון ההזנה שלה. תוספת של פירות וירקות בהכרח תוריד את כמות המזונות האחרים שאינם מוסיפים הרבה בריאות.

תוספת של מזונות עשירים בויטמיני B יכולה גם היא לעזור מאוד, כמו חיטה ומוצריה, ביצים, קטניות שונות כמו עדשים, שעועית, חומוס ופול. ויטמיני B הינם קבוצת ויטמינים גדולה, שתפקידה הוא בניית הגוף, ולכן בכל מצב של התפרקות אחד ממרכיבי הגוף השונים, יש לשלבם בתפריט. השערות הן ללא ספק מרכיב חשוב בגופנו, ושורש השערה מוזן באמצעות ויטמינים אלו גם כן.

שילוב של צמחי מרפא כמו שבטבט למשל, העשיר במינרל סיליקה, התורם לבריאות השיער, עשוי לעזור ביתר יעילות. צמחי מרפא נוספים כמו רוזמרין עשויים עזור בחיזוק שורשי השיער ולמנוע נשירה. הרוזמרין ממריץ דם לאזור בו הוא נמרח, וזרם הדם מביא אותו המון חומרים טובים, שעשויים להיות חסרים ולהוביל לנשירת שיער.

טיפולי עיסוי למניעת נשירת שיער

נשירת שיער היא תופעה שעשויה להופיע בשל חוסר תנועה אל שורשי השיער, הן של דם והן של חומרי ההזנה שבאים בתוכו. עיסויי ראש שונים, שמצד אחד, מקלים על המתח הרב שמצטבר באזור זה לרוב, ומצד שני, עוזרים לזרימת הדם לאזור זה, עשויים להועיל מאוד.

טיפולי עיסוי שונים מהרפואה האלטרנטיבית עשויים להיות: עיסוי אירוודי הידוע באיכות השמנים והתאמתם המלאה למצבו הבריאותי של המטופל. עיסוי אירוודי הוא עיסוי שבין השאר כולל עיסוי צוואר וראש מפנק במיוחד, העובד על הזרמת דם וחומרי הזנה לראש, מקל על המתח הרב המצטבר בנקודות מרכזיות על פני הקרקפת, והשמנים עצמם משחררים את הלחץ גם כן.

עיסוי ארומתרפי הוא עיסוי העושה שימוש בשמנים ארומאטיים שונים, שמוסיפים לעיסוי צוואר וקרקפת עצמו את פעילותם של החומרים הפעילים בשמן, ובכך ניתן להשיג שתי פעולות בו זמנית. עיסוי סיני הנקרא טווינה המהווה חלק מרזי הרפואה הסינית, מתמקד גם הוא על פני העורף, אך ללא שמנים כלל, עשוי גם הוא לעזור מאוד, להביא להקלה בתסמיני המתח הרבים המצטברים בו, ולמנוע את נשירת השיער בשל הזרמת הדם וחיזוק שורשי השיער עצמו על ידי כך.

 

Picture of אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער
אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער

מתמחה בפתרונות שיער ותוספות שיער רפואיות ומתקדמות באיזור הצפון. עם ניסיון של כ-23 שנה בתחום התוספות השיער.
המרפאה מנוהלת על ידי אבי אפללו, שמאחוריו, צוות עובדים המקצועי והמיומן אשר מקפידים להעניק לכל אחד מלקוחותינו שרות מקצועי ואדיב ו

מאמרים לקריאה נוספת