נשירת שיער והתקרחות

השתלת שיער בטורקיה? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם!

מחצית מהגברים סובלים מתופעת נשירת השיער, כמוהם, אמנם באחוז קטן יותר, סובלות גם הנשים. נשירת שיער הינו תהליך טבעי אשר פוקד אותנו בשל מספר סיבות שונות ומגוונות. בהתחלה נשים לב שנשארו לנו מספר שיערות על הכרית, אחר כך תופיע הדלילות של השיער על הקרקפת ובשלב מתקדם יותר תיווצר הקרחת. חלקנו מעדיפים להתעלם מכך, אך רובנו, הסובלים מאובדן שיער הראש, מעוניינים להילחם בתופעה ולעשות לה סוף.

נשירת שיער

נשירת שיער יכולה להתרחש בשל מספר גורמים ולכל נשירה יש את האפיונים שלה, כמו נשירת שיער גברית אשר מובילה להתקרחות או לשיער דליל, נשירת שיער לאחר לידה, נשירת שיער בעקבות מחלה או בעקבות תזונה לקויה.

מה שקורה למעשה בתהליך נשירת השיער הוא התנוונות של זקיק השערה. כל אדם בריא מאבד בממוצע בסביבות ה- 150 שיערות ביום, אך במקומן צומח שיער חדש. כאשר אדם מאבד יותר  מ- 150 שיערות ביום, מדובר בנשירת שיער.

סיבות לנשירת שיער

כפי שהסברנו, גורמים לנשירת שיער הם רבים, אך השכיח שבהם קשור לגנטיקה והורמונים. בנוסף, אנזים 5 אלפא גורם לטסטוסטרון להפוך לדיהידרוטסטוסטרון, מה שגורם לדיכוי בצמיחת השיער. האנזים הזה גורם להתקרחות בקרב אוכלוסיית הגברים.

סיבה נוספת טמונה בקשר שבין שינויים בשיער ובעיות בריאותיות כמו תפקודי כבד, בלוטת התריס, מחלות עור שגורמת לנשירת שיער כמו פסוריאזיס בקרקפת, או במחסור של ויטמינים כדוגמת אבץ וברזל. גם טראומות גופניות יכולות לגרום לנשירה, כמו מחלות, אנורקסיה ואפילו לידה וגם עבודה קשה ומאומצת מגדילה את הסיכוי להתקרחות.

טיפול בנשירת שיער והתקרחות

לא חייבים לסבול מנשירת שיער והתקרחות, היום ישנם פיתוחים רפואיים, קוסמטיים ואפילו טיפולים אלטרנטיביים להמיועדים לטיפול בנשירת שיער והתקרחות. חשוב לדעת כי ככל שנתחיל את הטיפול בשלב ההתחלתי של נשירת השיער, כך נוכל למנוע את האצת ההתקרחות ואולי אפילו לעצור אותו.

הטיפולים והתכשירים מחולקים לשתי שיטות לעצירת נשירת שיער ומניעת התקרחות, כאשר השיטה הראשונה היא הורדת רמת הדיהידרוטסטוסטרון והשיטה השנייה היא לגרום לכך שזקיקי השיער לא יתנוונו. בשוק קיימים מספר תכשירים, כמו מינוקסידיל, פרופסיה, מסרק ליזר, שמפו ניזורל ואפשרויות של תוספות שיער והשתלת שיער.

מגוון הטיפולים הקיימים היום בשוק הם רבים. כדאי מאוד, בטרם ניגשים לטפל בנשירת השיער, לבדוק האם אכן מדובר בנשירת שיער בשל מצב הורמונאלי או האם מדובר בנשירת שיער כתוצאה ממחלה.

בין הפתרונות האפשריים לנשירת שיער והתקרחות, בדקו מה הכי מתאים לכם ומה הכי מתאים למצב של נשירת השיער שלכם. כמו כן, זכרו באם הקרחת כבר מתנוססת על ראשכם, סביר להניח, שמשחות פלא להצמחת השיער מחדש לא תימצאו, לכן, מומלץ לטפל בנשירת השיער כבר בשלבים הראשונים ולא להדחיק את העובדה כי אתם עומדים להקריח.

האם ניתן למנוע נשירת שיער והתקרחות

לאורך השנים צצו שלל מיתוסים על נשירת שיער המתייחסים למניעת הנשירה- "אם תסתפרו, אז הנשירה תעצר", "אל תצבעו את השיער כי זה גורם לנשירה" ועוד. מניעת נשירת שיער אמנם אינה ודאית, אך ידוע, כי אם שומרים על תזונה מאוזנת, פעילות גופנית ונמנעים מעישון ושתיית אלכוהול, ניתן לגרום לכך שפעולת האנזים לא תתעורר בגיל צעיר ובכך להשהות את תופעת נשירת השיער וההתקרחות.

נשירת שיער עלולה לתקוף אותנו בכל גיל, גברים צעירים וגם נשים עלולים לסבול מנשירת שיער אשר מובילה להתקרחות. ידוע כי נשירת שיער משפיעה באופן ישיר על מידת מצב הרוח שלנו ועל הדימוי העצמי, על כן, אין צורך לסבול, יש אפשרויות מגוונות לטיפול כמו כמוסות, משחות, תוספי ויטמינים ואפילו טיפולים אלטרנטיביים שיכולים לעזור. הכי חשוב לזכור הוא שאין צורך להתבייש בכך ויש כיצד להתמודד עם נשירת שיער.

Table of Contents
יצחק אשכנזי
Read More
אחרי המון ניסיונות וטיפולים השארתי את הפרטים שלי כאן באתר, ותוך זמן קצר חזרו אליי עם נכונות גדולה לסייע! תוך זמן קצר התחלתי טיפול שהוכיח את עצמו והיום המצב השתפר משמעותית! ממליץ בחום לא לפספס את ההזדמנות
אלונה שכטר
Read More
היי, רציתי להודות לכם על השירות המסור והסיוע. אני בת 50, לאחרונה שמתי לב שהשיער שלי החל לנשור בכמויות גדולות ולא הבנתי מה הסיבה, מאז שהחברה כאן יצרו איתי קשר, הסבירו לי, ועוזרים לי לחפש פתרונות אני כבר מרגישה טוב יותר ויש סימנים של שיפור. תודה!
Previous
Next

ניהול כאב לאחר ניתוח בריאטרי: הבנה והקלה על אי נוחות

ניתוח בריאטרי הוא דרך יעילה להשיג ירידה משמעותית במשקל עבור אנשים הנאבקים בהשמנה. בעוד שההליך מציע יתרונות בריאותיים רבים, חשוב להבין שעשויות להיות כמה תופעות לוואי הקשורות אליו. תופעת לוואי נפוצה אחת שחולים עלולים לחוות לאחר ניתוח בריאטרי היא נשירת שיער. 

למאמר המלא »

הבנת הקסם: מדוע אנשים בוחרים לאבד שיער?

בכל הנוגע לטיפוח אישי, ישנה מגמה מרתקת שצצה בשנים האחרונות – אנשים שמחפשים באופן אקטיבי דרכים לנשיר שיער. בעוד נשירת שיער קשורה לעיתים קרובות להזדקנות או למצבים רפואיים, מספר הולך וגדל של אנשים בוחרים בנשירת שיער מכוונת.

למאמר המלא »

הבנת נשירת שיער נפוצה אצל קשישים: סיבות ופתרונות

נשירת שיער היא בעיה שכיחה איתה מתמודדים אנשים קשישים, והיא יכולה להוות סיבה לדאגה עבור רבים. ככל שאנשים מתבגרים, הם עלולים להיתקל בבעיות רפואיות שונות, כגון בעיות ראייה ושמיעה. אמנם נשירת שיער עשויה לא להיות מצב מסכן חיים, אך היא עלולה להשפיע באופן משמעותי על ההערכה העצמית והרווחה הכללית של האדם.

למאמר המלא »
074-7765927
השתלת שיער בטורקיה? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!