נשירת שיער והתקרחות

השתלת שיער בטורקיה? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם!

מחצית מהגברים סובלים מתופעת נשירת השיער, כמוהם, אמנם באחוז קטן יותר, סובלות גם הנשים. נשירת שיער הינו תהליך טבעי אשר פוקד אותנו בשל מספר סיבות שונות ומגוונות. בהתחלה נשים לב שנשארו לנו מספר שיערות על הכרית, אחר כך תופיע הדלילות של השיער על הקרקפת ובשלב מתקדם יותר תיווצר הקרחת. חלקנו מעדיפים להתעלם מכך, אך רובנו, הסובלים מאובדן שיער הראש, מעוניינים להילחם בתופעה ולעשות לה סוף.

נשירת שיער

נשירת שיער יכולה להתרחש בשל מספר גורמים ולכל נשירה יש את האפיונים שלה, כמו נשירת שיער גברית אשר מובילה להתקרחות או לשיער דליל, נשירת שיער לאחר לידה, נשירת שיער בעקבות מחלה או בעקבות תזונה לקויה.

מה שקורה למעשה בתהליך נשירת השיער הוא התנוונות של זקיק השערה. כל אדם בריא מאבד בממוצע בסביבות ה- 150 שיערות ביום, אך במקומן צומח שיער חדש. כאשר אדם מאבד יותר  מ- 150 שיערות ביום, מדובר בנשירת שיער.

סיבות לנשירת שיער

כפי שהסברנו, גורמים לנשירת שיער הם רבים, אך השכיח שבהם קשור לגנטיקה והורמונים. בנוסף, אנזים 5 אלפא גורם לטסטוסטרון להפוך לדיהידרוטסטוסטרון, מה שגורם לדיכוי בצמיחת השיער. האנזים הזה גורם להתקרחות בקרב אוכלוסיית הגברים.

סיבה נוספת טמונה בקשר שבין שינויים בשיער ובעיות בריאותיות כמו תפקודי כבד, בלוטת התריס, מחלות עור שגורמת לנשירת שיער כמו פסוריאזיס בקרקפת, או במחסור של ויטמינים כדוגמת אבץ וברזל. גם טראומות גופניות יכולות לגרום לנשירה, כמו מחלות, אנורקסיה ואפילו לידה וגם עבודה קשה ומאומצת מגדילה את הסיכוי להתקרחות.

טיפול בנשירת שיער והתקרחות

לא חייבים לסבול מנשירת שיער והתקרחות, היום ישנם פיתוחים רפואיים, קוסמטיים ואפילו טיפולים אלטרנטיביים להמיועדים לטיפול בנשירת שיער והתקרחות. חשוב לדעת כי ככל שנתחיל את הטיפול בשלב ההתחלתי של נשירת השיער, כך נוכל למנוע את האצת ההתקרחות ואולי אפילו לעצור אותו.

הטיפולים והתכשירים מחולקים לשתי שיטות לעצירת נשירת שיער ומניעת התקרחות, כאשר השיטה הראשונה היא הורדת רמת הדיהידרוטסטוסטרון והשיטה השנייה היא לגרום לכך שזקיקי השיער לא יתנוונו. בשוק קיימים מספר תכשירים, כמו מינוקסידיל, פרופסיה, מסרק ליזר, שמפו ניזורל ואפשרויות של תוספות שיער והשתלת שיער.

מגוון הטיפולים הקיימים היום בשוק הם רבים. כדאי מאוד, בטרם ניגשים לטפל בנשירת השיער, לבדוק האם אכן מדובר בנשירת שיער בשל מצב הורמונאלי או האם מדובר בנשירת שיער כתוצאה ממחלה.

בין הפתרונות האפשריים לנשירת שיער והתקרחות, בדקו מה הכי מתאים לכם ומה הכי מתאים למצב של נשירת השיער שלכם. כמו כן, זכרו באם הקרחת כבר מתנוססת על ראשכם, סביר להניח, שמשחות פלא להצמחת השיער מחדש לא תימצאו, לכן, מומלץ לטפל בנשירת השיער כבר בשלבים הראשונים ולא להדחיק את העובדה כי אתם עומדים להקריח.

האם ניתן למנוע נשירת שיער והתקרחות

לאורך השנים צצו שלל מיתוסים על נשירת שיער המתייחסים למניעת הנשירה- "אם תסתפרו, אז הנשירה תעצר", "אל תצבעו את השיער כי זה גורם לנשירה" ועוד. מניעת נשירת שיער אמנם אינה ודאית, אך ידוע, כי אם שומרים על תזונה מאוזנת, פעילות גופנית ונמנעים מעישון ושתיית אלכוהול, ניתן לגרום לכך שפעולת האנזים לא תתעורר בגיל צעיר ובכך להשהות את תופעת נשירת השיער וההתקרחות.

נשירת שיער עלולה לתקוף אותנו בכל גיל, גברים צעירים וגם נשים עלולים לסבול מנשירת שיער אשר מובילה להתקרחות. ידוע כי נשירת שיער משפיעה באופן ישיר על מידת מצב הרוח שלנו ועל הדימוי העצמי, על כן, אין צורך לסבול, יש אפשרויות מגוונות לטיפול כמו כמוסות, משחות, תוספי ויטמינים ואפילו טיפולים אלטרנטיביים שיכולים לעזור. הכי חשוב לזכור הוא שאין צורך להתבייש בכך ויש כיצד להתמודד עם נשירת שיער.

Table of Contents
יצחק אשכנזי
Read More
אחרי המון ניסיונות וטיפולים השארתי את הפרטים שלי כאן באתר, ותוך זמן קצר חזרו אליי עם נכונות גדולה לסייע! תוך זמן קצר התחלתי טיפול שהוכיח את עצמו והיום המצב השתפר משמעותית! ממליץ בחום לא לפספס את ההזדמנות
אלונה שכטר
Read More
היי, רציתי להודות לכם על השירות המסור והסיוע. אני בת 50, לאחרונה שמתי לב שהשיער שלי החל לנשור בכמויות גדולות ולא הבנתי מה הסיבה, מאז שהחברה כאן יצרו איתי קשר, הסבירו לי, ועוזרים לי לחפש פתרונות אני כבר מרגישה טוב יותר ויש סימנים של שיפור. תודה!
Previous
Next
כללי

"הקשר בין בעיות קרדיווסקולריות ונשירת שיער: מה שאתה צריך לדעת"

בעיות קרדיווסקולריות מתייחסות למגוון מצבים המשפיעים על הלב וכלי הדם. למצבים אלו יכולה להיות השפעה משמעותית על הגוף, כולל נשירת שיער. במאמר זה, נחקור את הקשר בין בעיות קרדיווסקולריות ונשירת שיער ומה שאתה צריך לדעת על כך.

למאמר המלא »
בלוג

דרכי טיפול בתלישת שיער

טריכוטילומניה היא דחף בלתי נשלט לתלישת שיער הגוף. מדובר על הרגל שמתחיל פעמים רבות בילדות המוקדמת כשבדרך כלל התלישה תהיה מאזור מסוים בגוף, למשל קרקפת

למאמר המלא »

תאונות עבודה: עסק מסוכן

תאונות עבודה ומחלות מקצוע מהוות דאגה רצינית למעסיקים ולעובדים כאחד. אירועים אלו לא רק גורמים לפגיעה פיזית בעובדים אלא גם מובילים להפסדים כספיים לחברות. ככזה, חיוני להבין את הסיכונים הכרוכים במקצועות שונים ולנקוט את האמצעים הדרושים למניעת התרחשות תאונות ומחלות.

למאמר המלא »
בלוג

ניקוי רעלים

ניקוי רעלים הוא תהליך של סילוק רעלים מהגוף הרעלים יכולים להגיע ממזון, מים, אוויר, תרופות ואפילו מהסביבה שלנו. ניתן לעשות זאת באמצעות שינויי תזונה, תוספי

למאמר המלא »
074-7765927
השתלת שיער בטורקיה? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!