שיער דליל

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים לפני שיהיה מאוחר מדי!
מבצעים מטורפים

מלאו את הטופס ונציג חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!

תקציר המאמר - תוכן עניינים

לא כולם התברכו בשיער מלא וברעמת תלתלים מנופחת. כ – 30 אחוז מהאוכלוסייה סובלים משיער דליל – גברים ובעיקר נשים. אצל הגברים, דלילות השיער תוביל בדרך כלל להתקרחות, בעוד אצל הנשים נשירת שיער לבוא לידי ביטוי רק באזורים מסוימים בראש, או על כל הראש.

שיער דליל לא בא לידי ביטוי בנשירת שיער חריגה, אלא בצמיחה של שיער דק. המשמעות היא שנפח השיער קטן, הקרקפת מבצבצת מתחת לשיער ומתחילה להיות גלויה והשיער דק ודליל.

רצוי לפנות לרופא עור או לטריקולוג על מנת לאבחן האם מדובר בבעיה בריאותית הבאה לידי ביטוי בדלילות השיער. לכן, לפני שמתחילים לטפל בבעיה, מומלץ ראשית לאבחן אותה.

גורמים לשיער דליל

ישנם מספר גורמים אשר יכולים להשפיע על דלילותו של השיער, כאשר הסיבה השכיחה ביותר היא הפעילות ההורמונאלית של הגוף. גברים עלולים לסבול מדלילות שיער, אך עיקר הסובלות יהיו הנשים.

נשים, לדוגמא, סובלות מתופעה של נשירת שיער לאחר הלידה ואפילו נשירת שיער בהיריון, מה שגורם לשיער דליל, בעקבות השינויים ההורמונאליים שגופם עובר. גם נשים בגיל המעבר סובלות בדרך כלל מנשירת שיער ודלילות שיער. נטילת גלולות למניעת הריון עלולה אף היא לגרום לדלילות השיער מאחר והן משנות את מאזן ההורמונים בגוף. אספקט בריאותי נוסף שכדאי להתייחס אליו הוא פעילות בלוטת התריס, האחראית בין היתר, לחילוף החומרים בשיער ולקצב צמיחת השיער בגוף.

ביקורים תכופים במספרה ופעילות כימית כמו צביעת שיער, החלקות כימיות וכדומה יכולים גם הם לגרום לשיער דליל. סיבה נוספת הגורמת לשיער דליל היא תזונה וחוסר בויטמינים ומינרלים.

כמו כן, שיער דליל יכול להיות תוצאה של מתח נפשי, או טראומה שהגוף עובר, כמו לאחר תאונה או ניתוח, וכמובן, הסיבה הידועה היא גנטיקה. סביר להניח שאם ההורים שלכם סובלים מהתקרחות ושיער דליל, גם אתם תסבלו מכך.

התמודדות עם שיער דליל

בשיער דליל יש לטפל בעדינות על מנת לשמור על אורח חיי השערה ויש להזין את הגוף ואת השערה.

  • טיפול שוטף בשיער דליל: עדיף לחפוף את השיער בבוקר ולא בלילה לפני שהולכים לישון, בכדי לשמור על הנפח. כשמנגבים את השיער לאחר החפיפה יש לספוג את המים בעדינות. את השיער עדיף לסרק כשהוא יבש, על מנת לא לשבור את השערה. מסיכה לשיער מומלץ למרוח רק על הקצוות ולא על הקרקפת. את השיער כדאי ליבש במכשיר הפן, משום שהמים מכבידים על השיער – אך חשוב לזכור ליבש את השיער בעדינות ובדרגת חום נמוכה.
  • מבחינת התספורת, יסכימו כל מעצבי השיער, כי שיער קצר יחמיא הרבה יותר לבעלי שיער דליל. תספורת עד הכתפיים עם דירוג קל תשווה לשיער יותר נפח.
  • יש להימנע משימוש בשומן או בסיליקון לשיער.
  • תוספות שיער טבעיות באמצעות הלחמה או שזירה יכולים גם הם להסוות את דלילות השיער ולהעניק תספורת מלאה, עשירה ואופנתית. חשוב מאוד לבדוק עם מעצב השיער באיזה אופן יחוברו תוספות השיער על מנת לא להכביד על השיער הקיים, שהוא דק, דליל ועדין עד מאוד.
  • הקפדה על תזונה היא אחת הדרכים החשובות ביותר הדואג לגופנו ולשיער שלנו. אכילה של פירות וירקות באופן סדיר, דגים ותוספי ויטמינים יכולים להשפיע באופן ישיר על מראה השיער ועל טיבו.
  • אמפולות לשיער דליל אשר מכילים חומרים המעשירים את השערה, כמו, פיטוציאן.
  • תכשיר טופיק המסווה שיער דליל ומקנה לו מראה מנופח.
  • שמפו מיוחד לשיער דליל.

עיקר הסובלים משיער דליל הן הנשים, כאשר לעיתים זו תופעה חולפת ולעיתים זה פשוט עניין גנטי. חשוב לדעת כי אין צורך לסבול משיער דליל ויש מה לעשות בעניין.

אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער
אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער

מתמחה בפתרונות שיער ותוספות שיער רפואיות ומתקדמות באיזור הצפון. עם ניסיון של כ-23 שנה בתחום התוספות השיער.
המרפאה מנוהלת על ידי אבי אפללו, שמאחוריו, צוות עובדים המקצועי והמיומן אשר מקפידים להעניק לכל אחד מלקוחותינו שרות מקצועי ואדיב ו

074-7765927
השתלת שיער בטורקיה? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!