שמפו ניזורל לטיפול בהתקרחות

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים לפני שיהיה מאוחר מדי!
תקציר המאמר - תוכן עניינים

נשירת שיער והתקרחות מטרידה גברים רבים, בגילאים שונים, כך שטיפולים שונים אשר אמורים לענות על בעיה זו, יוצאים לשוק חדשות לבקרים. כחלק מניסיונות הגברים לטיפול בבעיה זו, נעשה שימוש גם בשמפו מסוגים שונים.שמפו ניזורל

השמפו, ככל שיעזור, מהווה טיפול משלים לטיפולים אחרים, פולשניים יותר, גם אם הוא נמכר רק כנגד מרשם רופא. לפני תחילת טיפול זה או אחר, ההמלצה היא לבדוק את אמינות הטיפול, באמצעות מחקרים קליניים אשר נעשו על המשתמשים בו, וקבלת המלצות מחברים או עמיתים אשר נמצאים במצב התקרחות דומה.

שמפו ניזורל הינו הנפוץ בגזרת טיפולים זו במיוחד בישראל ובארצות הברית, ונחשב לשמפו המטפל במצבי דלקת וקשקשים אשר אופייניים במקרים של התקרחות גברית. השמפו מכיל חומרים כמו ketoconazole אשר מטרתם לטפל בדילול השיער. השמפו מאושר על ידי ה – FDA (רשויות הבריאות האמריקאיות) כשמפו כנגד קשקשים וסבוריאה בקרקפת.

למטרות טיפול בנשירת שיער והתקרחות, לא קיבל השמפו עדיין את אישור ה – FDA, עד לגמר הניסויים הקליניים. השמפו נועד לשימוש של עד פעמיים בשבוע, כאשר הוא מושהה על המקום הנגוע בקרקפת כחמש עד עשר דקות. לא מומלץ להשתמש בשמפו בתדירות גבוהה יותר, עקב חוזק החומרים הנמצאים בו.

מרכיבי שמפו ניזורל

שמפו ניזורל מכיל חומרים כימיים מסוימים, וביניהם החומר הנקרא Ketoconazole. החומר פועל כנגד דלקות, פטריות או זיהומים, אשר עלולים לגרום לדילול והתקרחות. הוא נמצא יעיל כנגד מטרות אלה. מעבר לכך, חומר זה יכול להיות גם פעיל כאשר ההתקרחות היא על רקע הורמונלי, כבעל אפקט אנטי אנדרוגיני. השפעה זו באה לידי ביטוי בדיכוי הורמון ה – DHT, אשר גורם להפסקת צמיחת השיער.

מעבר לכך, השמפו מסייע במראה שיער פחות שומני, עקב דיכוי הפרשות השומן. השמפו נמכר בבתי המרקחת, כך שאחוז החומר הפעיל נבדק באופן מעבדתי ונמצא כריכוז יעיל. השמפו נמכר בארץ, כאשר רמות הריכוז שבו הם 2%, בעוד שבחו"ל אפשר להשיגו גם בריכוזים של 1%. אפשר למצוא שמפואים נוספים אשר מכילים קטוקנזול, אולם יש לבדוק האם החומר הפעיל בהם נמצא באופן מספק. מעבר לכך, יש לבדוק כי השמפו לא יכיל SLS, אשר אינו בריא באופן כללי, ומשפיע לרעה על צמיחת השיער, בפרט.

מטרות השמפו

שמפו זה נוסה במחקרים קליניים אשר כללו 100 משתמשים אשר התלוננו על קרקפת שומנית. המשתמשים חפפו את ראשם בשמפו עם 1% ריכוז קטוקונזול במשך כחצי שנה, כפעמיים בשבוע. לאחר פרק זמן זה, נבחן שיער ראשם, ונמצא כי עובי השערה עלה ב 8.5%. מעבר לכך, השיער נראה בריא וסמיך יותר ופחות שומני. ניסוי אשר נעשה בשמפו ניזורל, בעל ריכוז של 2% מהחומר הפעיל, הראה עלייה של 7% בעובי השערה, עם הטבה דומה במראה השיער השומני.

ניסויים נוספים הראו כי שילוב של שמפו ניזורל ועזרים אחרים אשר מומלצים לגברים מתקרחים, הראו השפעה משולבת טובה ויעילה הן במראה השיער והן בהאטת התהליך. חלק מהגורמים, יכול להיות כי נוצרת רגישות בקרקפת לאחד מהתכשירים החזקים יותר (כמו מינוקסדיל) ושמפו ניזורל מצליח לפתור בעיה זו.

מטרות השמפו, כצורת טיפול, היא לייצר סביבה נקייה יותר של הקרקפת ללא קשקשים, דלקות או שומן, כך שיתגבשו התנאים לצמיחת שיער בריאה ומאסיבית יותר. על פי הניסויים נראה כי אפשר להשיג צמיחת שיער עבה יותר. שמפו זה לא נועד למנוע את תהליך ההתקרחות, אשר קורה מכל סיבה שהיא, אולם הוא עשוי לסייע למראה שיער מלא ובריא יותר.

קראו גם על שמפו אלפסין לטיפול בהתקרחות הגבר

אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער
אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער

מתמחה בפתרונות שיער ותוספות שיער רפואיות ומתקדמות באיזור הצפון. עם ניסיון של כ-23 שנה בתחום התוספות השיער.
המרפאה מנוהלת על ידי אבי אפללו, שמאחוריו, צוות עובדים המקצועי והמיומן אשר מקפידים להעניק לכל אחד מלקוחותינו שרות מקצועי ואדיב ו

מאמרים לקריאה נוספת
074-7765927
השתלת שיער בטורקיה? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!