תזונה – נשירת שיער

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים לפני שיהיה מאוחר מדי!
תקציר המאמר - תוכן עניינים

נשירת שיער היא תופעה טבעית המתרחשת מידי יום אצל כל בני האדם. מידי יום נושרות בממוצע כ-100 שיערות מראשנו בצורה אחידה ומתחלפות בשערות חדשות שצומחות במקומן. אולם כידוע, קיימת גם תופעה של נשירת שיער מוגברת בקרב גברים ונשים שעלולה להוביל להתקרחות ולגרום לנו לעוגמת נפש רבה.

לנשירת שיער מוגברת סיבות רבות ומגוונות, שחלקן כלל לא בשליטתנו. כידוע, להתקרחות גורם תורשתי ניכר, תהליכים הורמונליים שונים גורמים לנשירת שיער והנטייה לכך מועברת בצורה גנטית. עם זאת, ישנו קשר הדוק בין תזונה ומצבי לחץ לנשירת שיער מוגברת וגורמים אלו נתונים לשליטתנו המלאה.

לתזונה מאוזנת ובריאה תפקיד מרכזי במגוון תהליכים בגופנו ובין היתר אלו האחראיים על צמיחת השיער ובריאותו. תזונה נכונה יכולה לסייע לנו למנוע נשירת שיער מוגברת, לחזק את השיער ולמנוע מצבי לחץ המחמירים את התופעה.

קשר בין תזונה ונשירת שיער

כיום ידוע שישנו קשר בין מצבי מתח ומחסור בוויטמינים חיוניים לבין נשירת שיער מוגברת. בעזרת תזונה נכונה ומאוזנת יש באפשרותנו למלא את החסר בגוף ולסייע לו להתמודד בצורה טובה עם מצבי הלחץ בחיינו, דבר שיוכל להשפיע רבות על נשירת השיער ואף למנוע התקרחות.

החיים המודרניים מלאים במתח ועייפות שגורמים לגופנו לחץ רב, לתופעה זו השפעה מכרעת על בריאותנו וכן על בריאות השיער שעל ראשנו. מצב של לחץ הינו בין הגורמים המרכזיים לנשירת שיער מוגברת בקרב גברים ונשים כאחד ויש לטפל בו בקפדנות על מנת למנוע נשירת שיער.

בעוד שלרובנו אין אפשרות מעשית להימנע ממצבי המתח היומיומיים, באמצעות תזונה נכונה נוכל לסייע לגוף להתמודד עם מצבי המתח בצורה שלא תגרום לפגיעה בבריאותנו ולמנוע נשירת שיער מוגברת. כמו כן, שמירה על תזונה נכונה תימנע התדלדלות במאגרי ויטמינים ומינרלים שנמצאים בגופנו, ואחראיים בין היתר על צמיחה בריאה וחזקה של שיערנו.

שמירה על תזונה נכונה

כאמור, לשמירה על אורך חיים בריא ותזונה נכונה תפקיד חשוב בשמירה על בריאותנו הכללית וחשוב להקפיד על תזונה עשירה ומגוונת, על מנת להבטיח שגופנו מקבל את כל אבות המזון ואת כל הוויטמינים והמינרלים החיוניים לו.

כמו כן, דרך התזונה יש ביכולתנו להעשיר את הגוף במגוון מרכיבים חיוניים שיכולים לסייע לנו בשמירה על שיער בריא וחזק ובמניעת נשירת שיער. מחסור בוויטמינים ומינרליים חיוניים כגון אבץ, ברזל, ויטמין B, A, C ו-K, משפיע בצורה משמעותית על בריאות השיער ועלול לגרום לנשירת שיער מוגברת.

על מנת להבטיח כי אנו מספיק לגופנו את המרכיבים החיוניים הללו, יש להקפיד להעשיר את התזונה היומית במזונות עשירים בוויטמינים ומינרליים. מומלץ לבחור מהמזונות הבאים ולשלבם על בסיס יומיומי בתפריט התזונה שלנו:

  • דגים – הדגים עשירים בשלל ויטמינים ומינרליים חיוניים ומכילים כמויות גדולות של ברזל החיוני לבריאות השיער.
  • דגנים מלאים – כגון: אורז מלא, חיטה מלאה, דגני בוקר מועשרים, תורמים במגוון דרכים לבריאותנו ועשירים גם הם בברזל ואבץ.
  • ירקות עליים ירוקים – חסות, תרד, שמיר, סלרי ועוד, מכילים מגוון רחב של ויטמינים חיוניים ועשירים בברזל.
  • אגוזים – אגוז מלך, לוז, שקדים ומיני אגוזים לא קלויים מכילים גם הם מנה מכובדת של ברזל ואבץ.
  • פירות וירקות – מהווים מקור מצוין לשלל ויטמינים ומינרלים ומכילים ריכוזים גבוהים של ויטמין C, בין המקורות המומלצים לוויטמין C נמצאים פירות הדר, עגבניות ופירות טרופיים.

מוצרים נוספים המהווים מקורות טובים לוויטמינים ומינרליים החיוניים לשיערנו, הינם מוצרי חלב דלי שומן, חליטות צמחים, ירקות ירוקים וקטניות. כמו כן מומלץ להקפיד על שתייה מספקת של מים לאורך כל שעות היום.

אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער
אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער

מתמחה בפתרונות שיער ותוספות שיער רפואיות ומתקדמות באיזור הצפון. עם ניסיון של כ-23 שנה בתחום התוספות השיער.
המרפאה מנוהלת על ידי אבי אפללו, שמאחוריו, צוות עובדים המקצועי והמיומן אשר מקפידים להעניק לכל אחד מלקוחותינו שרות מקצועי ואדיב ו

מאמרים לקריאה נוספת
074-7765927
השתלת שיער בטורקיה? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!