הקשר בין תפקוד מיני ונשירת שיער והתקרחות

תקציר המאמר - תוכן עניינים

תפקוד מיני ונשירת שיערגברים עלולים לסכן את בריאותם המינית באמצעות נטילת התרופה הנפוצה נגד התקרחות: פרופסיה. מומחים טוענים כי תרופה זו עלולה לגרום לתופעות לוואי חמורות.

חברת 'מרק', יצרנית התרופה, מציבה את הבעיות כגון קשיים בהשגת זקפה, אך על פי מדעני החברה בעיות אלו ייעלמו עם הפסקת נטילת התרופה. יחד עם זאת, רופאים רבים טוענים כי חוסר אונים מוחלט נפוץ אף בקרב אנשים שחדלו מלרוך את התרופה.

דברי הרופאים

התרופה פרופסיה (פינסטריד) מקודמת באופן מאסיבי וישיר באמצעות פרסומות בטלוויזיה. ההבטחה הפרסומית מפתה במיוחד: "התרופה תסייע ביצירת היסטוריה למניעת נשירת שיער".

יצרני התרופה טוענים כי תשעה מתוך עשרה גברים אשר חווים אובדן דפוס שיער גברי קל עד בינוני בחזית העליונה של ראשם, מדווחים על תוצאות שיפור ניכרות. התרופה פועלת באמצעות הפחתת DHT, הורמון המין הגברי החזק ביותר אשר קשור לכיווץ שיער, באמצעות חסימת אנזים 5 אלפא רדוקטאז.

אך מאחורי צילומי התוצאות המרשימות המראות כי התקרחות הגברים נעלמה כמעט לחלוטין, ניצבת תופעת לוואי מטרידה אשר עליה בקושי מדברים הרופאים, ולמרות הפופולאריות של התרופה, היא מלווה בתופעת אין אונות.

תסמינים מתמשכים

תופעות הלוואי הנפוצות ביותר הקשורות לתפקוד מיני לקוי כתוצאה מצריכת פרופסיה, עלולות להיות מתמשכות והן כוללות: תפקוד זקפה לקוי, הפרעות בשפיכה וירידה בחשק המיני.

סביר להניח כי ניתן לייחס סיבוכים אלו לדיכוי ההורמון המשמעותי בפיסיולוגיה של הזקפה, כתוצאה מנטילת פרופסיה. מחקרים שבוצעו על בעלי חיים ועל בני אדם, אישרו כי פרופסיה ותרופות נוספות לטיפול בנשירת שיער והתקרחות, עלולות להיות בעלות השפעה שלילית על תגובת הזקפה.

בעוד רמות הגוף של DHT מופחת עשויות לטפל בנשירת שיער, מתעוררות במקביל בעיות בהורמון המין הגברי אשר חשוב לשמירה על השלמות המבנית של העצבים, השרירים, רקמת החיבור ומסלולי איתות בפין.

טיפולים טבעיים לבעיות בתפקוד המיני

אנשים החווים תופעות לוואי המתבטאות בתפקוד מיני לקוי דוגמת אימפוטנציה כתוצאה מצריכת פרופסיה או, לצורך העניין, בשל כל סיבה אחרת, ניתן לטפל במצב באמצעות מספר תרופות טבעיות.

עשבי תיבול כגון שורש מאקה. אלו שימשו במשך מאות שנים כמיצוי לחיזוק הליבידו. הצמח מכיל חומצת אמינו המהווה השפעה מיטיבה על כלי הדם, ובעקיפין עשויה להועיל לזקפה באמצעות שיפור תפקוד הלב וכלי הדם.

L-ארגינין –  נועד לסייע בבעיות זקפה באמצעות שיפור פעולת תחמוצת החנקן, אשר מסייעת להרגעת כלי הדם, כולל כלי הדם המספקים דם לפין. ככל שכלי הדם באיבר המין מתרחבים, מוגברת זרימת הדם והזקפה נשמרת.

כמובן שתרופה זו אינה בבחינת שיקוי קסם אשר נועד "לרפא" את הבעיות בתפקוד המיני. מספר מחקרים הגיעו למסקנה כי התרופה, בשילוב עם צמחי מרפא אחרים, מטפלת באופן יעיל להפליא בבעיות קלות עד בינוניות של זקפה.

ויטמין B5 – מסייע אף הוא לבעיות בתפקוד המיני.

בנוסף, יש להקפיד על אורח חיים כללי בריא, על מנת לשפר את הבריאות המינית:

  • הקפדה על תזונה נכונה
  • עיסוק בפעילות גופנית נאותה
  • שינה מספקת
  • הימנעות מתרופות אשר עלולות לגרום או להחמיר אימפוטנציה
  • הימנעות מעישון ושתייה מופרזת של אלכוהול.
Picture of אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער
אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער

מתמחה בפתרונות שיער ותוספות שיער רפואיות ומתקדמות באיזור הצפון. עם ניסיון של כ-23 שנה בתחום התוספות השיער.
המרפאה מנוהלת על ידי אבי אפללו, שמאחוריו, צוות עובדים המקצועי והמיומן אשר מקפידים להעניק לכל אחד מלקוחותינו שרות מקצועי ואדיב ו

מאמרים לקריאה נוספת