נשירת שיער לאחר הפלה – מה אפשר לעשות על מנת לחזק את השיער?

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים לפני שיהיה מאוחר מדי!
תקציר המאמר - תוכן עניינים

השינויים ההורמונליים שמתלווים להיריון עשויים להשפיע על צמיחת השיער ועל נשירתו. גם הפלה עלולה להביא לאפקט מוחשי ולאנשירת שיער לאחר הפלה - מה אפשר לעשות על מנת לחזק את השיער? פחות מטריד. אם את חוששת מנשירה לאחר הפלה או שאת חוות את התופעה הזאת על בשרך, תוכלי לנקוט בצעדים שונים. אלה הדברים שיוכלו לעזור לך לחזק את שיערך בצורה טובה.

חלבון מוסיף המון

חלבונים הם מרכיב חשוב, אפילו חיוני, בתזונה של כולנו. צריכת חלבונים מוגברת מיוחסת בדרך כלל לספורטאים ולשרירנים. אבל מסתבר שחלבונים חיוניים גם במקרה של נשירת שיער או התקרחות בנשים. נכון, חלבונים הם אבני הבניין של השרירים ורק מי שמגדיל את הצריכה מעלה את מסת השרירים. אבל, גם אבני הבניין של הבלורית היפה, המתולתלת או החלקה, הם חלבונים. לכן, מומלץ לשפר את צריכת החלבון על ידי אכילת מאכלים כגון ביצים, בשר או גבינות או שיבולת שועל וקטניות. גם תוספים עשויים להביא תועלת.

מתי כדאי להתייעץ עם רופא?

חשוב להבין שלא תמיד נשירת שיער לאחר ההפלה נובעת באופן ישיר מההפלה עצמה. יש הרבה מאוד סיבות שיכולות לגרום לכך, בין היתר לחץ נפשי וסטרס, השפעה של נטילת תרופות מסוימות, שינויים תזונתיים ועוד. על מנת לשלול מצב רפואי אחר שגורם לבעיה ואם נשירה מהסוג הזה לא מוכרת לך מההיסטוריה הרפואית שלך, התייעצי ברופא. תוכלי לפנות לרופא המשפחה, לרופא הנשים או לרופא עור. במידה ולא אובחן מצב רפואי שצריך לטפל בו, ניתן להקדיש את מלוא תשומת הלב לשיטות יעילות נוספות, מלבד שינויי תזונה. אגב, גם אם לא ידוע לך על בעיה רפואית מיוחדת, קחי בחשבון שנשירה מסוימת היא טבעית. אם את לא בטוחה האם קצב נשירת השיער שלך חריג, רופא עור הוא הכתובת להתייעצות.

צבע לשיער עלול לעודד נשירה

נשים רבות התרגלו לפעמים מגיל צעיר לצבוע את השיער. ולא מדובר אך ורק בנשים שהבחינו ששערותיהן החלו לאבד את הצבע הטבעי. על כל פנים, חשוב לדעת ששימוש מתמשך בצבעי שיער נחשב לגורם מזיק לעור הקרקפת ולחוזק הזקיקים. נכון, לא כל אישה מושפעת מכך מהר. לא רק צבע לשיער עלול לגרום לנשירה. אבל אם את רגילה להשתמש בצבע לשיער לעיתים קרובות, בבית או במספרה, כדאי לקחת הפסקה. קיים סיכוי גבוה מאוד שתבחיני בשיפור עצום, בתוך זמן לא רב מדי. השיער מתחזק, נעשה פחות שביר.

חפיפה מוגזמת עלולה לפגוע בשערך

חפיפה נחשבת לפעילות יום יומית, חלק מהיגיינה אישית הגיונית ונפוצה. אולם, עבור חלק מהנשים החפיפה מוגזמת עד שהיא גורמת להסרה של שכבת הגנה טבעית ששומרת על הבלורית. הקרקפת מפרישה חומרים טבעיים שמקנים ברק וגם שומרים מפני נזקים שונים. אז בשום אופן אנו לא אומרים להפסיק לחפוף, אבל שווה לנסות להפחית את התדירות. בנוסף, פחות כדאי לייבש את השיער באמצעות מייבש שיער. ומומלץ להשתמש במרכך לשיער, לאחר כל חפיפה. שימי לב כי נשים רבות מגלות שמעבר לשמפו טבעי פתר את הבעיה בצורה טובה.

צמחי מרפא ושמן אתרי

צמחי מרפא שונים יכולים לשפר מאוד את בריאות העור ואת בריאות השיער. מקובל להניח שצמחים מטהרים שמסלקים רעלים מועילים מאוד וכך תבלינים מסוימים כגון כורכום. אפשרות אחרת היא להשתמש בשמן אתרי. שמנים כגון לבנדר או מרווה הם דוגמאות נפוצות, שיכולות לעזור. אך חשוב לומר שכמו תרופות, עלולים להיות תופעות לוואי ולכן, השתמשו בזהירות ובמידת הצורך, התייעצו עם מי שמבין.

מקורות:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/14121492/
https://www.mothermag.com/postpartum-hair-loss/

אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער
אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער

מתמחה בפתרונות שיער ותוספות שיער רפואיות ומתקדמות באיזור הצפון. עם ניסיון של כ-23 שנה בתחום התוספות השיער.
המרפאה מנוהלת על ידי אבי אפללו, שמאחוריו, צוות עובדים המקצועי והמיומן אשר מקפידים להעניק לכל אחד מלקוחותינו שרות מקצועי ואדיב ו

מאמרים לקריאה נוספת
074-7765927
השתלת שיער בטורקיה? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!