מסרק לייזר לטיפול בנשירת שיער

תקציר המאמר - תוכן עניינים

מסרק לייזר לטיפול בנשירת שיערתופעת ההתקרחות המוקדמת הנה תופעה הפוקדת הן גברים והן נשים. מדובר בבעיה פיזית, הנובעת מסיבות רבות, בין אם סביבתיות ובין אם גנטיות. תופעה זו יכולה לגרום לשיער דליל, התקרחות באזורים שונים בראש, נשירת שיער, שיער פגום וכדומה.

בחלוף השנים, נוצר מגוון רחב-היקף של פתרונות לבעיה. בין היתר, נוצרו תכשירים, קרמים, כדורים ואף טיפולי לייזר. פעם, בכדי ליהנות מטיפול לייזר, היה צורך לגשת אל מכון היופי או אל הקליניקה המטפלים בכך. עם זאת, לאחרונה נוצר מסרק לייזר לטיפול בנשירת שיער והתקרחות, המאפשר לבצע את הטיפול גם בבית.

מהו מסרק הלייזר?

מסרק הלייזר, כשמו כן הוא, הנו מסרק חשמלי המעביר תוך כדי סירוק קרני לייזר אל האזורים הבעייתיים בראש. קרני הלייזר מעודדים את תאי השערות לצמוח בשנית ומחזקים את השערות. מדובר על קרני לייזר בעוצמה נמוכה, ועל כן אין הן גורמות לנזק. המסרק פותח לראשונה באוסטרליה ובשנת 2007 אושר על ידי מנהל התרופות האמריקאי.

הטיפול במסרק הנו פשוט למדי. יש להיעזר בו כ- 3 פעמים בשבוע, למשך 10-20 דקות, ולהעביר אותו על גבי כל הקרקפת. תוך זמן קצר, המסרק מראה שינויים במראה השיער, מונע את נשירת השיער, מחזק את השיער הקיים ואף גורם לצמיחת שיערות חדשות.

מחקרים אודות איכותו של המסרק

לפני שהמסרק יצא אל השוק, נערכו מחקרים רבים שבדקו את טיבו ואת השפעתו על קבוצות נבדקים. מחקר אחד בדק במשך 26 שבועות את השפעתו של המסרק אודות קבוצת נבדקים וקבוצת ביקורת, אשר השתמשה במכשיר דמה. המחקר הוכיח כי אצל נבדקי הקבוצה שהשתמשה במסרק נמצאה צמיחת שיערות משמעותית. כמו כן, אותו מחקר הוכיח כי הטיפול במסרק אינו גורם לתופעות לוואי.

מחקר מפורסם אחר התבצע במסגרת תוכנית התחקירים האמריקאית דייטליין. במהלך המחקר ניתנו לחמישה מתנדבים בעלי בעיות התקרחות מגוון תכשירים ומכשירי טיפול, בהם הם השתמשו במשך שנה אחת. לאחד מהם ניתן מסרק הלייזר. התוצאות הטובות ביותר במחקר נמצאו אצל מתנדב זה, אשר מעבר לכך ששערותיו הפסיקו לנשור, התגלו אניצי שיער חדשים.

סוגי מסרקים

מבין מגוון המסרקים שבשוק, מסרקי הלייזר של חברת לקסינגטון האוסטרלית הנם הנפוצים ביותר. לחברה זו יש שני מסרקים עיקריים – היירמקס והיירמקס SE. מסרקים אלו פועלים באותה הצורה, תוך התבססות על קרני הלייזר המטיבות.

עם זאת, היירמקס SE הוא קטן קצת יותר, מציע 9 קרני לייזר במקום 5 קרניים במכשיר ההיירמקס, ודורש זמן טיפול ארוך יותר, בין 15-20 דקות. עלות המסרקים היא לא מעטה, בין 2,300 ל- 3,500 שקלים, אך ניתן לחלק את הסכומים למספר תשלומים, עד לעשרה תשלומים בדרך כלל.

כל מסרק כולל אחריות, בין 12 לבין 24 חודשים, DVD המדגים את אופן הטיפול הטוב ביותר, תו תקן על איכותו וכמובן, ספק כוח. למסרקי היירמקס אין חלקי חילוף, אולם בעת בעיה או תקלה, האחריות על המכשיר כוללת תיקון או מתן תחלופה הולמת.

אזהרות שימוש

על אף שהשימוש במסרקי לייזר אינו מסובך, ישנם מספר אלמנטים הדורשים תשומת לב. ראשית, במידה ונעזרים או עושים שימוש לא טוב בקרני הלייזר שבמכשיר, עלולים ליצור נזק, לכן יש להשתמש בעוצמת הקרניים הרשומה בהוראות השימוש, ולא בשונה מכך.

כמו כן, אין להסתכל באופן ישיר על הקרניים או בהשתקפותן במראה, ולהימנע מהעברת המסרק באזור העיניים. שנית, מאחר ומדובר במכשיר חשמלי, אין להשתמש בו או לאחסן אותו בקרבת מים. בנוסף לכך, השימוש במכשיר אסור על קטינים ובייחוד על ילדים קטנים.

ראו גם:
פתרון להתקרחות? יצירת זקיקי שיער מרקמה אנושית

Picture of אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער
אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער

מתמחה בפתרונות שיער ותוספות שיער רפואיות ומתקדמות באיזור הצפון. עם ניסיון של כ-23 שנה בתחום התוספות השיער.
המרפאה מנוהלת על ידי אבי אפללו, שמאחוריו, צוות עובדים המקצועי והמיומן אשר מקפידים להעניק לכל אחד מלקוחותינו שרות מקצועי ואדיב ו

מאמרים לקריאה נוספת