נטורופתיה לטיפול בנשירת שיער

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים לפני שיהיה מאוחר מדי!
תקציר המאמר - תוכן עניינים

14792532_xxlהאמונה העומדת בבסיס הנטורופתיה גורסת כי על מנת להחלים ממצבי חולי ועל מנת להיפטר מתסמינים קליניים שונים, כל שיש לעשות הוא לעודד את תהליכי ההחלמה הטבעיים של הגוף על ידי סילוק המכשולים העומדים בינו לבין בריאותו השלמה.

הדבר נכון כמובן גם במקרים של נשירת שיער, שיכולה לנבוע כתוצאה ממגוון רחב ביותר של גורמים, אותם נזכיר במאמר זה.

מאחר וכך הם פני הדברים, לפני שניתן יהיה לטפל בנשירת השיער, יש לאבחן את הגורמים לה. אי לכך, חשוב להביא לפגישה הראשונה אצל הנטורופת תוצאות של בדיקות דם עדכניות, בדגש על בדיקות בנוגע לסטטוס הברזל, מצב בלוטת התריס ורמות ויטמין B12.

כמו כן על מנת לבודד את הגורם לנשירת השיער, בתחילת התהליך הטיפולי ישאל הנטורופת את המטופל שאלות רבות הנוגעות לאורח חייו, מתחים נפשיים, הרכב התזונה שלו ועוד. רק לאחר בירור הגורם לנשירה, ניתן יהיה לבנות את התכנית הטיפולית המתאימה.

ההיבט התזונתי של נשירת השיער לפי הנטורופתיה

הצמיחה התקינה של שיער עשיר, מלא ומבריק, תלויה רבות במרכיבי תזונה שונים כמו לדוגמה ויטמינים מקבוצת B, אבץ, ברזל וסידן. אי לכך, מחסור במרכיבי תזונה מסוימים יכול בהחלט לבוא לידי ביטוי בנשירת שיער מוגברת.

החסרים התזונתיים יכולים להתפתח על רקע צריכה של תפריט לא מאוזן, על רקע נטילה של תרופות שונות, על רקע בעיות ספיגה במערכת העיכול וכן על רקע מצבי מתח ולחץ ממושכים.

לאור זאת, הנטורופת יבדוק בצורה יסודית את התזונה של המטופל וינסה לגלות האם היא אכן מכילה את כל המרכיבים הדרושים לצמיחה האיכותית של השער או שמא ישנם חסרים שיש לטפל בהם. במידת הצורך, יתאים הנטורופת למטופל תפריט מיוחד וייחודי, המבוסס על האמונות, ההעדפות הקולינריות והצרכים הייחודיים שלו.

צמחי מרפא לטיפול בנשירת שיער

בנוסף להנחיות התזונתיות ולשינוי התפריט, נעשה בדרך כלל במסגרת הטיפול הנטורופתי גם שימוש בצמחי מרפא. להלן מספר דוגמאות לצמחי מרפא המשמשים לטיפול בנשירת שיער לפי הנטורופתיה:

  • אנג'ליקה סינית ושיח אברהם – האנג'ליקה הסינית ושיח אברהם משמשים בעיקר מטופלים הסובלים מנשירת שיער על רקע חוסר איזון הורמונלי.
  • מליסה, קמומיל, ורבנה, ולריאן – צמחים אלה משמשים בעיקר לטיפול באנשים הסובלים מנשירת שיער על רקע מצוקה נפשית או מצבי לחץ, שכן הם ידועים בהשפעה המרגיעה שלהם.
  • רוזמרין – הרוזמרין מסייע בהזרמת הדם לאזורים הפריפריאליים בגופנו ולפיכך מסייע לטיפול במצבים בהם מקור הבעיה בזרימה לא איכותית של דם לקרקפת.
  • ליקוריץ, קומפרי, נטפה רפואית, פסיליום – צמחים אלו מכילים חומרים פעילים התורמים לשיקום רירית מערכת העיכול במצבי דלקת. אי לכך, הם נמצאים בשימוש בעיקר במקרים שבהם הסיבה המרכזית לנשירה היא בעיות ספיגה במערכת העיכול, שהובילו להתפתחות של חוסרים תזונתיים. למעשה בחלק ניכר מהמקרים הטיפול הנטורופתי יתמקד בשיקום ובחיזוק של מערכת העיכול.

טיפול בלחצים הנפשיים

הלחצים הנפשיים עשויים לגרום לנשירת שיער מוגברת במנגנונים רבים. אי לכך, הנטורופתיה מקדישה תשומת לב רבה להפגת מתחים נפשיים ולהגעה למצב של רגיעה. בין היתר מופנים המטופלים לטיפולי הילינג, EFT, טיפולי נשימה מעגלית, מדיטציה, דמיון מודרך ועוד. במקרים רבים מאוד הפגת המתחים לבדה מספיקה בשביל לחדש את צמיחת השיער.

פעילות גופנית

הפעילות הגופנית מסייעת בראש ובראשונה להמרצת זרימת הדם לכל חלקי הגוף, לרבות הקרקפת. בנוסף לכך, היא משפרת את מצב הרוח ומחייה את הנפש. בדרך כלל יומלץ למטופל להתחיל לעסוק בפעילות גופנית מסוג מסוים, בהתאם להעדפותיו ויכולותיו, כחלק ממערך הטיפולים הכולל.

Picture of אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער
אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער

מתמחה בפתרונות שיער ותוספות שיער רפואיות ומתקדמות באיזור הצפון. עם ניסיון של כ-23 שנה בתחום התוספות השיער.
המרפאה מנוהלת על ידי אבי אפללו, שמאחוריו, צוות עובדים המקצועי והמיומן אשר מקפידים להעניק לכל אחד מלקוחותינו שרות מקצועי ואדיב ו

מאמרים לקריאה נוספת
074-7765927
השתלת שיער בטורקיה? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!