רפואה סינית לטיפול בנשירת שיער

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים לפני שיהיה מאוחר מדי!
תקציר המאמר - תוכן עניינים

womenלפי האמונה העומדת בבסיס הרפואה הסינית, הטבע החיצוני מתקיים בתוך כל אחד ואחת מאתנו. בין היתר לפי אמונה זו, אנו נוטים לחוות נשירה מוגברת של שיער עם בוא הסתיו, עת העצים עומדים בשלכת. לכל שיערה ושיערה בגופנו ישנם שלושה שלבי גדילה: צמיחה, מנוחה וגדילה מחדש. בשלב הצמיחה מתרחשת צמיחה של השורש והשערה מתפתחת, בשלב הביניים השערה נמצאת במנוחה ואינה צומחת ואילו בשלב הגדילה מחדש, השערה נדחפת החוצה מן השורש.

במצב תקין משך החיים של שערת ראש הוא מספר שנים כאשר בכל רגע נתון כעשרים אחוז משערות הראש נמצאות במצב מנוחה ואילו שמונים אחוז נמצאות במצב גדילה או גדילה מחדש. במאמר שלפניכם נדון באופן שבו רואה הרפואה הסינית את נשירת השיער המוגזמת והלא תקינה.

אילו איברים קשורים לצמיחת שערות הראש לפי הרפואה הסינית?

 • הכליות – לפי האמונה העומסת בבסיס הרפואה הסינית, הכליות הן אלו האחראיות על הזנת היין והצ'י לכיוון הראש. אי לכך, כאשר השיער הופך לדליל או כאשר המרקם שלו הופך ליבש, ייתכן שיש בכך כדי להעיד על פעילות לא תקינה של הכליות ועל זרימה לא תקינה של צ'י ויין לראש.
 • הכבד – הכבד אחראי לאספקת הדם לקרקפת וכפועל יוצא מכך, לברק ולחוזק של שערות הראש. אספקה לקויה של דם לקרקפת כתוצאה מבעיה כבדית תבוא לידי ביטוי בשיער שביר, יבש ודק.
 • הריאות – הריאות אחראיות על כל הנקבוביות בגופנו לפי האמונה הסינית, לרבות הנקבוביות הממוקמות בקרקפת ונחוצות בין היתר לצורך הזנת חומרים חיוניים לשורשי השערות. במצבים שבהם מאבחנים אצל המטופל שיער מלא ובריא עם קרחות ממוקדות, ייתכן מאוד שקיימת בעיה בהזנה של נקבוביות ספציפיות, על רקע היחלשות של הריאות.

מה הם הגורמים לנשירת שיער מוגברת לפי הרפואה הסינית?

 • חום פנימי או חיצוני – נוצר על רקע חשיפה מוגזמת לקרינת השמש. קרינת השמש עשויה לפגוע בשורשי השיער עד כדי נזק בלתי הפיך שיוביל לשריפת השורש.
 • מחלת חום או מחלה זיהומית.
 • יתר פעילות של בלוטת התריס או לחילופין תת פעילות של בלוטת התריס.
 • תזונה לא מאוזנת –  בעיקר תזונה הדלה בחלבון ובוויטמינים. תזונה לא מאוזנת עשויה לגרום לשערות הראש להישאר במשך זמן רב מהרגיל במצב מנוחה.
 • הפרעות במערכת העיכול – שגורמות לתת ספיגה של מרכיבי תזונה, בדגש על ברזל ואבץ.
 • איבוד דם.
 • חוסר איזון הורמונלי.
 • מצבי מתח או לחץ ממושכים.

כיצד מטפלים בנשירת שיער לפי הרפואה הסינית?

הטיפול באדם הסובל מנשירת שיער מתחיל מאבחון יסודי של מקור הבעיה שכן כפי שציינו, הנשירה יכולה להיות תוצאה של מגוון גורמים רחב מאוד. בין היתר ישאל המטפל את המטופל על גורמי מתח שונים, על אירועים קשים שחווה לאחרונה, על רגשות לא פשוטים עמם הוא מתמודד, על הרגלי האכילה שלו, על הרגלי השינה שלו ועוד. בנוסף לכך ייתכן כי יבוצעו בדיקות אבחון ייחודיות כמו לדוגמה אבחון דרך הלשון או אבחון דרך הדופק.

לאחר מכן, בהתאם לממצאים שיעלו בשלב האבחון, יוחלט על תכנית הטיפולים המתאימה למטופל. הטיפול לרוב יכלול דיקור סיני המכוון לשיפור זרימת האנרגיה באזור החסום. אי לכך, הדיקור יכול להתבצע באופן מקומי בקרקפת, אך אין זה מן הנמנע שיתבצע באזורים אחרים בגוף. בנוסף לכך ייתכן שהטיפול יכלול גם הנחיות לשינוי התזונה, על מנת לתרום לכך שהמטופל יזכה לכל מרכיבי התזונה להם הוא זקוק, במקרים רבים נעשה גם שימוש בצמחי מרפא סיניים מסורתיים ועוד.

קראו עוד על טיפולים אלטרנטיביים נוספים:

תרופות סבתא

Picture of אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער
אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער

מתמחה בפתרונות שיער ותוספות שיער רפואיות ומתקדמות באיזור הצפון. עם ניסיון של כ-23 שנה בתחום התוספות השיער.
המרפאה מנוהלת על ידי אבי אפללו, שמאחוריו, צוות עובדים המקצועי והמיומן אשר מקפידים להעניק לכל אחד מלקוחותינו שרות מקצועי ואדיב ו

מאמרים לקריאה נוספת
074-7765927
השתלת שיער בטורקיה? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!