3 טיפים לטיפוח שיער לגברים

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים לפני שיהיה מאוחר מדי!
תקציר המאמר - תוכן עניינים

מראה גברי מרשים כולל במקרים רבים שיער מטופח ומושקע. אצל גברים רבים יש חיבור רגשי עמוק לשערות, ומצד שני גם חשש שהם ינשרו. בהתאם חשוב להתנהל בחוכמה ובמיוחד כדאי ליישם את הטיפים שתמצאו כאן בעמוד.

 

1. לא לשטוף את השיער בתדירות גבוהה מדי

הרצון לחפוף את השיער מובן, אבל חשוב מאוד לדעת ששיער רטוב הוא שיער פגיע. למעשה שטיפת השיער לעיתים קרובות מדי היא אחת הטעויות הנפוצות ביותר – וחבל. התדירות הנכונה היא פעמיים בשבוע, ולכל היותר שלוש, ושטיפה בתדירות גבוהה יותר תגרום לאובדן שמן אתרי מהקרקפת ופגיעה בבריאות השערות.

בנוסף, כשאתם כן שוטפים את השיער זכרו שבאותם רגעים הוא חלש ופגיע. בהתאם ברגעים האלה מומלץ להימנע משפשוף של השערות או ייבוש אגרסיבי – פעולות שיובילו לשבירת שערות ומראה פחות מרשים. אם אתם משתמשים במייבש שיער, רצוי לכוון אותו לטמפרטורה נמוכה. כמו כן אין להשתמש במברשת, אלא במסרק עם רווחים גדולים בין השיניים, ולהקפיד על סירוק עדין.

 

2. לעודד זרימת דם לקרקפת

השערות מקבלות את חומרי ההזנה שלהן מזרם הדם, שמגיע אליהן כמובן דרך הקרקפת. גירוי עדין ומדויק של הקרקפת ממריץ את זרימת הדם באזור, ומבטיח מקסימום חומרי הזנה לכל שערה ושערה – כך שהיא תהיה חזקה, בריאה ויפה.

דרך אחת לעשות זאת היא סירוק מדי בוקר. כשאתם מסתרקים הקפידו על מגע לא רק עם השערות אלא גם עם הקרקפת, כדי לקבל את האפקט הרצוי. אם אתם מסוגלים לבצע עמידת ראש, הפעולה הזו תחולל פלאים במראה השיער – דקה אחת כל בוקר והנשירה מתמעטת, ובנוסף כל שערה נראית הרבה יותר טוב.

עוד המלצה בהקשר זה היא לשמור על תזונה מאוזנת שכוללת ויטמינים, חלבונים ומינרלים חיוניים – שיזינו את השיער. בפרט חשוב לוודא שיש מספיק ירקות ופירות מסוגים שונים בתפריט היומי.

 

3. מוצרי טיפוח שיער איכותיים ומתאימים לכם

שיער מטופח מחייב תחזוקה, ובפרט שימוש בשמפו כדי לנקות אותו ומרכך כדי למנוע קשיחות יתר. חשוב מאוד לבחור מוצרי טיפוח איכותיים של יצרניות מוכרות ומובילות בתחום. עוד דגש מרכזי הוא העדפת מוצרים לשיער בלי כימיקלים אגרסיביים ובפרט ללא SLS. כמו כן חשוב שהם יתאימו לסוג השיער שלכם (שמן, יבש וכו'). אם אתם ממש משקיענים, מסכה לשיער בתדירות של פעם בשבוע תשדרג אתכם במידה ניכרת.

באופן דומה מומלץ למצוא גם מוצרים לזקן של חברות איכותיות. כדאי לדעת שהשערות בזקן הן בעלות מבנה חלול, ולכן לפעמים נוצרת תחושה לא נעימה. מריחת שמן מתאים על הזקן, או שימוש בחומרי טיפוח אחרים שמיועדים ספציפית לזקנים, יהפכו גם את השיער שעל הפנים לרך ונעים וכמובן מרשים. חפיפת הזקן יכולה להתבצע במקביל לחפיפת הראש, פעמיים או שלוש בשבוע.

גבר

Picture of אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער
אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער

מתמחה בפתרונות שיער ותוספות שיער רפואיות ומתקדמות באיזור הצפון. עם ניסיון של כ-23 שנה בתחום התוספות השיער.
המרפאה מנוהלת על ידי אבי אפללו, שמאחוריו, צוות עובדים המקצועי והמיומן אשר מקפידים להעניק לכל אחד מלקוחותינו שרות מקצועי ואדיב ו

מאמרים לקריאה נוספת
074-7765927
השתלת שיער בטורקיה? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!