אלפסין – שמפו טיפולי לגבר

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים לפני שיהיה מאוחר מדי!
תקציר המאמר - תוכן עניינים

17791278_xlשמפו אלפסין מיועד לגברים שמאבדים את שיערם (Androgenetic Alopecia). נשירת שיער אצל גברים מתרחשת כאשר זקיקי השיער (אשר הם אלה שמגדלים את השיער ומחיקים אותו במקומו) מתחילים להתכווץ. כאשר זקיקי שיער מתכווצים, הם גורמים לשיער להיות דק יותר וקצר יותר עד הפסקת צמיחתו. בדרך כלל, תופעה זו מתרחשת הודות לפעילות הורמונלית, בעיקר דיהידרוטסטוסטרון (DHT) אשר מומר מטסטוסטרון.

אלפסין אשר מכיל קפאין חודר לזקיקי השיער. הקפאין מועבר לזקיקים אשר מגורים לצמיחה ומנטרלים את ההשפעות הבלתי רצויות של הטסטוסטרון. למרות שהקפאין יכול להיקלט כבר לאחר שתי דקות, אפשר להשאיר את השמפו על הראש למשך 10 עד 20 דקות. ההמלצה היא להשתמש בשמפו על בסיס יומי, מכיוון שהקפאין נשאר פעיל רק למשך 24 שעות.

יש לזכור כי נשירת שיער תורשתית היא נטייה גנטית, ולא מחלה. מכיוון שכך היא לא ניתנת לריפוי באופן קבוע אך יש להתייחס אליה באופן רציף ועיקבי. הקפאין הכלול באלפסין מנסה למנוע משורשי השיער את הנטייה התורשתית שלהם לנשירת שיער מוגברת עד כדי התקרחות.

מנגנון הפעולה של אלפסין

נוסחת החומר פעיל מבוססת על קפאין אשר יכול לעזור לשמור על ייצור שיער. חומר זה מהונדס על ידי מדענים גרמנים, בכדי לשמור על שורשי שיער פעילים ועל צמיחת שיער בריאה. במגע השמפו על הקרקפת, עלול המטופל לסבול מעקצוץ כאשר הקפאין נוגע באופן ישיר בזקיקי השיער. את השמפו יש לעסות על קרקפת ושיער יבשים בכדי לקבל את האפקט היעיל ביותר. לאלפסין ישנם שלוש מטרות עיקריות: להפסיק או להפחית נשירת שיער מוקדמת, להגביר את הפרודוקטיביות של שורשי השיער ולשפר את מהירות צמיחת שיער.

יצרני אלפסין טוענים כי ההוכחה ליעילותו אושרה על ידי מחקרים שנערכו על ידי אוניברסיטת Jena אשר הראו כי קפאין ממריץ שורשי שיער מוחלשים. המחקר, שבוצע בינואר 2007, כלל הסרת זקיקי שיער מגברים מקריחים וגידולם באופן מלאכותי במעבדה. חלק מהזקיקים נחשפו לטסטוסטרון וחלקם נחשפו לטסטוסטרון וקפאין.

הזקיקים שנחשפו לטסטוסטרון הראו צמיחה מופחתת (כפי שקורה בנשירת שיער אצל גברים), בעוד הזקיקים שנחשפו לטסטוסטרון וקפאין הראו צמיחה חדשה. המרכיב המכיל קפאין של אלפסין הגן על שורשי השיער נגד התקפת הטסטוסטרון, וכך האריך את שלבי הצמיחה. גם מחקר המוצר על אנשים הראה תוצאות חיוביות, אך רק במספרים קטנים מאוד.

תופעות לוואי ויעילות התכשיר

אלפסין מונע נשירת שיער, ללא כל תופעות לוואי לא רצויות. בזמן מריחת השמפו, תיתכן הרגשה של עיקצוץ על הקרקפת. החומר נשאר על הקרקפת לעד 24 שעות, כך שהשימוש חייב להיות יום יומי. למרות זאת, הבעיה עם השמפו היא שהוא אינו מהווה פתרון לבעיה: הוא יכול להוביל לגדילת שיער עבה – אשר יהיה אפקט זמני משום שהשיער רווי בחומרים שונים אולם לא תמיד הוא יוביל לצמיחה בפועל, ועיבוי שיער אמיתי. מצב זה הינו רצוי לאנשים רבים, רק בתנאי שהם מבינים ומודעים כי אפקט זה לא ימנע את ההתקרחות עצמה.

מעבר לכך, השמפו עלול ליצור דלקת שהיא תהליך ביולוגי אשר עלול לזקיקי השיער עד הפסקת ייצור השיער. כך שיש לזכור כי השמפו בלבד לא יהווה פתרון לבעיה, אשר עדיין מהווה את אחת הבעיות הבלתי פתירות. עם זאת, ההמלצה הנוספת היא לשנות את אורח החיים, ובמיוחד להתחיל להתאמן בקצב קבוע יותר (אשר מסייע לכלי דם קטנים לשיפור זרימת הדם ומאפשר ייצור יעיל יותר של שיער). כמו כן, עיסוי קרקפת עוזרת לשפר את צמיחת השיער על פני תקופה של 3 חודשים.

אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער
אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער

מתמחה בפתרונות שיער ותוספות שיער רפואיות ומתקדמות באיזור הצפון. עם ניסיון של כ-23 שנה בתחום התוספות השיער.
המרפאה מנוהלת על ידי אבי אפללו, שמאחוריו, צוות עובדים המקצועי והמיומן אשר מקפידים להעניק לכל אחד מלקוחותינו שרות מקצועי ואדיב ו

מאמרים לקריאה נוספת
074-7765927
השתלת שיער בטורקיה? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!