מזותרפיה לטיפול בנשירת שיער

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים לפני שיהיה מאוחר מדי!
תקציר המאמר - תוכן עניינים

מזותרפיהראש מלא בשיער שופע ומבריק הוא מה שכולנו מייחלים לעצמנו. שיער מלא מעיד על בריאות ומשדר חיוניות ובוודאי שראש שעיר תורם גם לשיפור הביטחון העצמי. למרות כל הנ"ל מציאות ורצון לא אחד הם, וברוב המקרים אין אנו מקבלים את כל משאלותינו.

בעיית ההתקרחות או בצורתה הקלה יותר- בעיית נשירת השיער היא בעיה נפוצה מאוד. ארץ ישראל היא מדינה שטופת שמש שאמנם מקנה לעורנו גוון שזוף ויפה, אך מאידך פוגעת בשורשי השיער שלנו וגורמת לנשירה.

צמיחה ונשירה של השיער מושפעות כמובן גם ובעיקר מהתזונה שלנו ומבריאותנו הכללית- בדיוק כשם ששיער מלא מעיד על בריאות טובה, שיער דליל יכול להוות לא אחת סימן למחלה או חסר תזונתי כלשהו ויש לקחת זאת בחשבון.

ישנן שיטות רבות ודרכים שונות ומגוונות לטיפול בנשירת שיער, אחת החדשניות שבהן היא טיפול באמצעות מזותרפיה.

מהי מזותרפיה?

מזותרפיה היא שיטת טיפול שהומצאה בשנות החמישים של המאה הקודמת על-ידי אדם צרפתי בשם מישל פיסטור שהאמין שטיפול בהזרקה מקומית לאזור הבעייתי הוא יעיל יותר לצורך טיפול בבעיה, ומסוכן פחות מבחינת תופעות הלוואי להן הוא גורם.

על-פי שיטתו של פיסטור ניתן להזריק חומרים כמו תרופות, ויטמינים, חומצות אמינו ועוד אל תוך העור שנמצא מעל לאזור הבעייתי או החולה. ההזרקה מתבצעת לעומק של מילימטרים ספורים אל תוך השכבה האמצעית של העור ואיננה מכאיבה באופן מיוחד.

שיטת המזותרפיה שימשה את פיסטור לצורך טיפול במיגרנות, דלקות ריאומטיות, פציעות ספורט ועוד. השימוש העיקרי של מזותרפיה בארץ כיום הוא לצורך טיפולים קוסמטיים ובתעשיית האנטי- אייג'ינג.

מזותרפיה ונשירת שיער

לנשירת שיער כאמור קיימות סיבות רבות והן יכולות להיות קשורות במצבים נפשיים כמו סטרס ממושך או דיכאון או במחלות של ממש. גם חסרים תזונתיים מביאים לנשירת שיער, שכן אמנם השערה עצמה היא "מתה" אך השורש ממנו היא צומחת מקבל הזנה ואספקת דם בדיוק כמו שאר האיברים בגוף.

בין המצבים הנפוצים המביאים לנשירה ניתן למנות: חוסר בוויטמינים, תזונה לקויה, דיאטות קיצוניות או הרעבה, שינויים הורמונאליים כמו במהלך הריון או לאחר לידה, שימוש באנטיביוטיקה או תרופות אחרות באופן קבוע ועוד.

באמצעות טכניקת המזותרפיה, ניתן להזריק באופן מקומי אל השכבה האמצעית של עור הקרקפת, חומרים שונים שיזינו את שורש השערה ויספקו לו את החוסרים הדרושים בכדי לבנות שיער חזק שלא ינשור. טיפולי מזותרפיה שמבוצעים באופן מקצועי עם שימוש בחומרים המתאימים, יכולים להפחית משמעותית את נשירת השיער ואף לגרום לשיער שכבר נשר לצמוח מחדש.

במהלך הטיפול כאמור מוחדרת מחט דקה מאוד אל תוך הקרקפת ודרכה מזריק המטפל חומרים שונים כמו פפטידים ביומיטיים ופפטידי נחושת. אלה הם חלקיקים חלבוניים המיוצרים במעבדה ותפקידם הוא לחקות פעולה של הורמונים הפועלים בגופנו וממריצים את זרימת הדם לאזור ובכך מחדשים למעשה את צמיחה השערה.

הליך הטיפול

את ההזרקה עצמה ניתן לבצע באחת משתי שיטות: הזרקה ידנית באמצעות מזרקים רפואיים או הזרקה באמצעות אקדח מאוחד. ההזרקה הידנית טובה יותר לטיפול באזורים ספציפיים או קטנים, ואילו ההזרקה באמצעות האקדח היא שימושית יותר לצורך כיסוי של אזורים רחבים שכן היא חוסכת זמן וגם מכאיבה פחות.

כאמור, המחט חודרת לעומק של 1-2 מ"מ והחומר מוזרק מקומית מבלי להשפיע על האיברים הסובבים אותו. משך של טיפול ממוצע הוא בין חצי שעה לשעה. כבר לאחר שניים עד שלושה טיפולים ניתן להבחין בהפחתה בנשירת השיער, אך דרושים חמישה עד עשרה טיפולים בכדי לראות תוצאות שיחזיקו לאורך זמן. בנוסף, באם מדובר בנשירה שהיא כרונית, מומלץ לבצע טיפולי "תחזוק" אחת לשלושה חודשים.

אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער
אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער

מתמחה בפתרונות שיער ותוספות שיער רפואיות ומתקדמות באיזור הצפון. עם ניסיון של כ-23 שנה בתחום התוספות השיער.
המרפאה מנוהלת על ידי אבי אפללו, שמאחוריו, צוות עובדים המקצועי והמיומן אשר מקפידים להעניק לכל אחד מלקוחותינו שרות מקצועי ואדיב ו

מאמרים לקריאה נוספת
074-7765927
השתלת שיער בטורקיה? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!