ריגיין – תרופה לטיפול בנשירת שיער

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים לפני שיהיה מאוחר מדי!
תקציר המאמר - תוכן עניינים

10630672_xxlריגיין ((Regaine הינו פתרון לגברים כטיפול בנשירת ודילול שיער. הוא יכול להינתן כשמפו או סבון המכיל מינוקסידיל כחומר פעיל.

מינוקסידיל היה בשימוש לראשונה כאשר הוא ניתן בצורת טבליות כתרופה לטיפול בלחץ דם גבוה (יתר לחץ דם), עד שנראה כי המטופלים שנטלו מינוקסידיל חוו צמיחת שיער מוגברת כתופעת לוואי.

מחקר נוסף בחומר זה הראה כי צמיחת שיער יכולה גם להיות מגורה על ידי מגע של מינוקסידיל ישירות לקרקפת. החומר הפעיל של מינוקסידיל אשר נספג דרך העור למחזור הדם הוא בדרך כלל קטן יותר מכדי לגרום לתופעות לוואי פנימיות.

התרופה משמשת לגברים בעלי דפוס תורשתי של אובדן השיער (alopecia androgenetic). הסבון מורשה לשימוש בגברים בגילאים 18 עד 49 שנים והשמפו מורשה עד גיל 65. מינוקסידיל מרחיב את כלי הדם הזעירים בקרקפת, וכך מגבירים את זרימת הדם לזקיקי השיער. באופן כזה עשוי מינוקסידיל להמריץ את צמיחת שיער.

סיבוכים פוטנציאליים ותופעות לוואי

תרופה זו מיועדת לשימוש חיצוני בלבד, ואין להשתמש בה על אזורים אחרים מלבד הקרקפת. אין לעבור על המינון המומלץ ולא לאפשר שימוש יותר מפעמיים ביום. שימוש במינון גדול יותר של ריגיין לא יוביל לתוצאות מהירות יותר, אלא רק יגדיל את הסיכון של התרופה להיספג בגוף ולגרום לתופעות לוואי.

יש להפסיק את השימוש בתרופה ולהתייעץ עם הרופא אם מופיעים כאבים בחזה, קצב לב מוגבר, חולשה, סחרחורות, עלייה במשקל לא מוסברת, ידיים או רגליים נפוחות, אדמומיות או גירוי מתמשך של הקרקפת. יש להיזהר ולהתריע לפני השימוש כאשר ישנה מחלת לב או קצב לב לא סדיר.

התרופה יכולה להשפיע על אנשים שונים בדרכים שונות. חלק מתופעות הלוואי הידועות כוללות: כאב ראש, אובדן זמני של שיער בתחילה, תגובות של פריחה, גרד, גירוי בעור, אדמומיות של עור הקרקפת, יובש או קשקשים, צמיחה לא רצויה של שיער בחלקים אחרים של הגוף (לכן יש לוודא שטיפת ידיים לאחר הטיפול), שינויים במרקם השיער ובצבע, קוצר נשימה, לחץ דם נמוך, ידיים או רגליים נפוחות.

סביר להניח כי לא כל האנשים יחוו תופעות אלו, אם בכלל. אולם יש לוודא כי המטופל מבין ויודע כי מדובר בתרופה אשר לה סיבוכים, תופעות לוואי וקונטרה אינדיקציות עם תרופות אחרות.

הטיפול בריגיין

התרופה נמשחת על האזורים הנגועים של הקרקפת פעמיים ביום, לפחות למשך מספר חודשים עד שתיראה צמיחה מחודשת של שיער. סביר להניח כי ריגיין לא יהיה יעיל עבור כל הגברים, וקשה לצפות לפני הטיפול על מי הוא יעבוד. עם זאת, גברים צעירים שאיבדו שיער רק לאחרונה ולתקופה קצרה של זמן או ששטח ההתקרחות הינו קטן ייטו לראות תוצאות משביעות רצון יותר מאשר גברים שאיבדו את שיערם במשך שנים רבות או שיש להם שטח גדול של התקרחות.

אם צמיחת השיער נראית, יהיה על המטופל להמשיך להשתמש בריגיין פעמיים ביום בכדי לאפשר את המשך הצמיחה. שיער שצמח שוב עלול להיעלם לאחר שלושה עד ארבעה חודשים לאחר הפסקת השימוש ותהליך ההתקרחות לאחר מכן עלול להמשיך.

השימוש בשמפו או בסבון ייעשה רק על שיער וקרקפת יבשים, בעיסוי את החומר לאזורים הפגועים בקרקפת בעדינות. יש לשמור על מרווחים של 12 שעות בין הטיפולים, ואין להשתמש ביותר מ 1ml עבור כל טיפול. בשבועות הראשונים של הטיפול עלולים המטופלים לסבול מנשירת שיער. נשירה זו הינה סימן טוב אשר מבטאת את התחלת מחזור צמיחת שיער. הצמיחה המחודשת תהיה שיער רך ופלומתי, אך בקושי נראה. עם המשך השימוש, השיער יצמח על פי מאפייניו המקוריים.

Picture of אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער
אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער

מתמחה בפתרונות שיער ותוספות שיער רפואיות ומתקדמות באיזור הצפון. עם ניסיון של כ-23 שנה בתחום התוספות השיער.
המרפאה מנוהלת על ידי אבי אפללו, שמאחוריו, צוות עובדים המקצועי והמיומן אשר מקפידים להעניק לכל אחד מלקוחותינו שרות מקצועי ואדיב ו

מאמרים לקריאה נוספת
074-7765927
השתלת שיער בטורקיה? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!