סוגי קרחות

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים לפני שיהיה מאוחר מדי!
מבצעים מטורפים

מלאו את הטופס ונציג חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!

תקציר המאמר - תוכן עניינים

סוגי קרחותקרחת, או במונח הלועזי של המילה, אלופציה, הוא מצב בו נוצר חוסר של שיער במקומות שונים בגוף, בהם בדרך כלל יש שיער, כאשר זה יכול להיות בראש או במקומות אחרים בגוף. תהליך שבסופו מתקבלת קרחת נקרא התקרחות, אשר במהלכה ישנה הידלדלות של שיער ונשירת שיער, כאשר התוצאה הסופית היא קרחת. הרפואה מחלקת את הקרחת למספר סוגים שונים בהתאם לסיבה בעקבותיה נוצרת הקרחת.

גורמים לקרחת

ישנם גורמים שונים אשר יכולים לגרום להתקרחות גברים וגם נשים. הסיבות יכולות להיות רבות. והן לא רק תוצאה של גיל וגנטיקה. תסרוקות שפוגמות בחוזק השערה, מחלה גופנית, נשירת שיער כתוצאה מטיפולי כימותרפיה לחולי סרטן, נשירת שיער לאחר לידה, חוסר ויטמינים ומינרלים וזיהומים שונים יכולים לגרום למצבים של קרחת באזורים שונים בגוף.

סוגי קרחות שכיחות

ישנם מספר סוגים של קרחות אשר שכיחות מאוד בקרב בני האדם:

  • קרחת טבעתית – קרחת בצורה עגולה שמתחילה בדרך כלל בקודקוד של הראש ומתפשטת על הקרקפת. סוג ההתקרחות הזה יכול להוביל למצב של איבוד שיער לחלוטין.
  • קרחת גברית טיפוסית – זוהי הצורה הנפוצה ביותר של התקרחות, כאשר 40% מכלל הגברים באוכלוסיה עלולים לסבול ממנה. הקרחת מתאפיינת בהידלדלות של שיער בצידי הראש ובקודקוד. במשך הזמן השיער שבאזור הרקות נסוג עוד ועוד ונותר רק שיער מרכזי בחלק הקדמי של הקרקפת ומאחור.
  • קרחת אנדרוגנטית – קרחת אשר נוצרת כתוצאה מדלדול של שיער, גם אצל גברים וגם אצל נשים. הסיבה לקרחת הזו היא הורמון הטסטוסטרון אשר שמופרש בעיקר אצל גברים, אבל לעיתים הוא מופרש גם אצל נשים.
  • קרחת מוקדית – תופעה של נשירת שיער אשר מגיעה באופן פתאומי ומתבטאת במוקדי קרחת עגולה ולא סדירה בכל אזור הקרקפת.
  • קרחת כתוצאה מהקרנות – הקרנות וכימותרפיה אשר מטפלות בחולי סרטן גורמות להתקרחות. הקרחת הזו זמנית בדרך כלל ולאחר הטיפולים השיער ישוב לצמוח.
  • התקרחות צלקתית – אזור של קרחת בקרקפת אשר נוצר בעקבות מחלה או גורם חיסוני שפגע באזור בו צומח השיער והרס את שורש השיער. קרחת צלקתית יכולה להיות מולדת או נרכשת.
  • גבחת – התקרחות באזור המצח.

ישנם סוגים נוספים של קרחות, שהן מעט פחות שכיחות. אחת הקרחות הידועות, אך שכיחות פחות היא הקרחת האזורית המתאפיינת כאמור על ידי נשירת שיער ואיבוד שיער באורך פתאומי.

בדרך כלל קרחת אזורית תתרחש אצל צעירים עד גיל 20 באזור הקרקפת או באזור הפנים. סוגי קרחות נוספות יכולות להתאפיין על ידי התקרחות רק באזור הזקן והתקרחות בכל אזור הגוף כולל ריסים וגבות.

המלחמה בקרחת

יש יאמרו כי קרחת גברית היא סקסית, אך הקרחת תוקפת גם גברים צעירים וגם נשים ובכך עלולה לפגוע בביטחון העצמי ובדימוי העצמי. הגורמים לנשירת שיער מסיבית הן רבות ומגוונות ולכל קרחת יש את המאפיינים שלה ואת הסיבות שלה.

קרחת היא נושא שכיח, בעיקר במדינת ישראל, יש כאלה שיאמרו שזה בגלל מזג האוויר, אך האמת היא כי הסיבות לקרחת יכולות להיות מגוונות ומשולבות אחת בשנייה. בשנים האחרונות מנסים תחומי רפואה וטיפול אלטרנטיבי למצוא פתרונות שונים לקרחות, החל משמפואים מיוחדים, שמנים, סרומים, תזונה מועשרת, כדורים ויטמינים וכמובן, בל נשכח, את האופציה לעשות השתלת שיער.

כמו כן, ישנן אפשרויות שונות המיועדות למניעת נשירת שיער כמו קורטיזון, משחות סטרואידים, כדורים, אך אף אחת מהן עדיין לא הראתה תוצאה סופית ולא הצליחה להילחם לחלוטין בקרחת. עד היום עוד לא נמצא הנוסחא הסופית והבטוחה לטיפול בהתקרחות ונראה כי הקרחת תהייה איתנו לעוד הרבה זמן.

אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער
אבי אפללו - מתמחה בפתרונות שיער

מתמחה בפתרונות שיער ותוספות שיער רפואיות ומתקדמות באיזור הצפון. עם ניסיון של כ-23 שנה בתחום התוספות השיער.
המרפאה מנוהלת על ידי אבי אפללו, שמאחוריו, צוות עובדים המקצועי והמיומן אשר מקפידים להעניק לכל אחד מלקוחותינו שרות מקצועי ואדיב ו

074-7765927
השתלת שיער בטורקיה? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!